به گزارش صبح توس؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد گفت: با توجه به وجود بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) در مشهد، این شهر سالانه شاهد حضور حدود 30 میلیون زائر داخلی و خارجی است که 50 درصد از این تعداد زائر از خدمات پایانه مسافربری امام رضا(ع) استفاده می‌کنند.

محسن شریعتی افزود: باتوجه به حجم بالای تردد از پایانه مسافربری امام رضا(ع) مدیریت شهری مشهد در سال‌های گذشته تلاش کرده است با توسعه خدمات و افزایش امکانات گام‌های موثری در جهت افزایش رضایت‌مندی زائران و مجاوران بر دارد.

وی با بیان این که یکی از چالش‌ها به ویژه در ایام پیک مسافر در پایانه امام رضا(ع) تهیه بلیت است، اظهار کرد: این موضوع مشکلاتی از جمله حضور جارچیان و دلالان و در پی آن نارضایتی مردم را به دنبال داشت، بنابراین باتوجه به این موضوع، اجرای طرح الگوی ارائه خدمات با تکیه بر توسعه فناوری‌ها و حرکت در چهارچوب شهر هوشمند و ممنوع شدن فروش بلیت در پایانه و فروش بلیت الکترونیکی در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد به اهداف کلی اجرای طرح ممنوع شدن فروش بلیت و حذف دلالان در پایانه امام رضا(ع) اشاره و تصریح کرد: حرکت در مسیر تحقق شهر هوشمند، صیانت از حقوق شهروندی و ارتقای سطح خدمات به زائران و مسافران، ایجاد نظم در فعالیت‌های بخش حمل‌ونقل مسافر، حذف دلالی و واسطه‌گری در سطح پایانه، کاهش ترافیک شهری با حذف سفرهای درون‌شهری غیرضروری و ترغیب بخش خصوصی در توسعه سرمایه‌گذاری و نوسازی ناوگان بخشی از اهداف اجرای این طرح بوده است.

شریعتی با اشاره به مستندات قانونی این طرح اضافه کرد: براساس ماده 18 ضوابط تاسیس و بهره‌برداری شرکت‌های حمل‌ونقل عمومی مسافر داخلی، شعبه یا نمایندگی مکلف است با تاسیس دفاتر فروش بلیت یا انعقاد قرارداد با دفاتر خدمات مسافرتی در آژانس‌های هواپیمائی و دفاتر فروش بلیت قطار نسبت به ارائه خدمات فروش بلیت به مسافران اقدام کند، به نحوی که فروش بلیت در پایانه‌ها صرفاً برای موارد خاص انجام پذیرد.

وی ادامه داد: در مرحله اول امکان فروش حضوری بلیت صرفاً یک ساعت مانده به آغاز سفر، هم زمان با شروع طرح به مدت سه ماه توسط پیمانکار انجام و در مرحله دوم فروش بلیت به صورت کامل به خارج از پایانه و از طریق سامانه‌های الکترونیک و دفاتر فروش بلیت انجام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری امام رضا(ع) با بیان این که کارکنان مستقر در دفاتر شرکت‌های مسافربری صرفاً خدمات صدور صورت وضعیت، راهنمایی و پیگیری مشکلات و مسافران را در پایانه انجام خواهند داد، اظهار کرد: برای این کار تمام غرفه‌های شرکت‌های مسافربری جهت انجام امور ترافیکی به صورت تجمیعی در سالن یک پایانه امام رضا(ع) مستقر شده‌اند.

وی تصریح کرد: با توجه به این که ورود و خروج مسافران به محل سوار و پیاده شدن به اتوبوس‌ها از طریق گیت و بارکد بلیت انجام خواهد شد شرکت‌های مسافربری ملزم به ارائه و فروش بلیت مخصوص هر نفر با نام و مشخصات و درج کدملی هستند.

شریعتی به ایزوله کردن سالن‌های ترانزیت و محل سوار و پیاده شدن مسافران و حذف جارچیان از پایانه مسافربری امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: تبصره 8 ماده یک ضوابط حمل‌ونقل مسافر موضوع ماده 9 تخلفات رانندگی نیز بر ممنوعیت استفاده و به‌کارگیری از روش‌های غیرمجاز از قبیل جارزدن برای جذب مسافر و فروش بلیت اشاره دارد.

وی اضافه کرد: بنابراین در این راستا و برای جلوگیری از ورود جارچیان و دلالان، محدودسازی و مدیریت دسترسی به سکوها و جایگاه‌ها، مسدود کردن سایر راه‌های دسترسی و تغییر کاربری سالن‌های فروش بلیت به سالن های ترانزیت انجام شده است.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد تصریح کرد: با اجرای این طرح ورود به سالن ترانزیت و محل پیاده و سوار شدن مسافر تنها از طریق گیت‌های الکترونیک امکان‌پذیر خواهد بود که اکنون این گیت‌ها نصب شده است.

وی افزود: همچنین اصلاح ساختار فیزیکی محیط پایانه، مدیریت بهره‌برداری از فضاها، محدودسازی فضای انتقال ایستگاه تخلیه فعلی اتوبوسرانی و تاکسیرانی به مجاورت هسته مرکزی نیز انجام شده است.

شریعتی به اطلاع‌رسانی، پاسخگویی و نظارت بر عرضه خدمات در راستای اجرای این طرح اشاره و اظهار کرد: برای آگاهی زائران و مسافران از اجرای طرح ممنوع شدن فروش بلیت در پایانه امام رضا (ع) این موضوع از طریق مانیتورها و سیستم‌های صوتی پایانه مسافربری، بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر، قطار شهری، اتوبوسرانی و تاکسی‌های شهری، نشریات و صداوسیمای خراسان در حال انجام است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این اجرای طرح ممنوع شدن فروش بلیت در پایانه مسافربری امام رضا(ع) به ستاد اجرایی خدمات سفر کشور اعلام شده است تا به تمام ستادهای اجرایی استان‌ها در سراسر کشور اطلاع‌رسانی شود.

شریعتی گفت: در مجموع اجرای این طرح و فروش بلیت از طریق الکترونیک به نام افراد و حذف جارچیان امنیت مسافران و امکان استفاده از ظرفیت‌های قانونی در صورت بروز تخلف یا هرگونه حادثه‌ای را به دنبال خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد گفت: در حال حاضر زیرساخت‌های اجرای طرح ممنوعیت فروش بلیت و حذف جارچیان در پایانه امام رضا(ع) آماده و اجرای آزمایشی طرح آغاز شده است و پس از رفع نواقص احتمالی در دوره آزمایشی این طرح به صورت رسمی در دهه مبارک فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/