به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی دستجردی، امام جمعه قوچان ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: مقام معظم رهبری طی چند هفته گذشته چند کلیدواژه را مطرح کرده است که اثرات ژرفی در جامعه داخلی و  بین المللی داشته است که  این کلیدواژه ها شامل مردم سالاری دینی، قوی شدن و افزایش اقتدار جامعه و مساله رزمندگان بدون مرز بود.

وی با بیان اینکه هر سه این کلیدواژه ها دارای مفهومی عمومی است و آن چیزی نیست جز اینکه دنیای اسلامی به حدی رسیده است که نظام جمهوری اسلامی ایران باید تمدنی نوین اسلامی را ایجاد کند، ادامه داد: مردم سالاری دینی ریشه در اعتقادات ما دارد و به عبارتی مشروعیت حکومت ها در دست دین و مذهب و مقبولیت آن در دست مردم است و این در حالیست که غرب به وسیله سلاح ساختگی حقوق بشر در حال نابودی جوامع است.

وی با بیان اینکه تمام مسائل دینی ما در ارتباط با مردم است و در بسیاری از موضوعات، عرف جامعه برای ما حجت است، افزود: تبیین احکام حکومت نهایی که قرار است توسط حضرت مهدی موعود(عج) شکل بگیرد، در جامعه جهانی ضروریست و یکی از احکام این حکومت نهایی، مردم سالاری دینی است.

امام جمعه قوچان با بیان اینکه ما ادعایی برای اجرای تمام احکام نداریم ولی اندیشمندان می بایست باید خط مشی مردم و دولت در سازوکار حکومت تبیین و مسئولین نیز به طور کامل اجرا کنند، خاطر نشان کرد:  متاسفانه بسیاری از خط مشی هایی که طی چند دهه اخیر توسط مقام معظم رهبری تبیین شده است بر روی زمین مانده و عملی نشده است.

حجت الاسلام دستجردی، اقتداربین المللی و اثرگذاری در مسائل فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را ناشی از توانمندی داخلی دانست و تصریح کرد: فرهنگ و اقتصاد، دو عنصری است که دین اسلام برای آن برنامه ریزی های زیادی انجام داده است و رشد مادی و معنوی مادر گرو قوی بودن ماست.

وی با بیان اینکه رزمندگان بدون مرز پیش از این در غرب آسیا حضور داشتند اما هم اکنون دیدگاه کلی این است که در هرکجای دنیا مظلومی، فریاد دادرسی سرداد این رزمندگان می بایست به داد آن برسند، گفت: در اصل فریادرسی به مظلومان، منفعت مادی ملاک نیست و نباید عنوان کنیم که با حضور در سایر کشورها چه منفعت های مالی رسیده ایم.

خطیب نماز جمعه قوچان، رزمندگان بدون مرز را حافظ کرامت انسانی دانست و تاکید کرد: دشمنان برای براندازی جمهوری اسلامی ایران از هیچ کاری غفلت نمی کنند و مسئولین دیپلماسی ما باید مسیر سیاسی خود را تغییر دهند و این در حالیست که طی سالیان اخیر علیرغم تمام تذکرات و اعلام نگرانی ها، چشم از آمریکا و اروپایی ها بر نمی داشتند و حال باید به وضوح ببیند که غرب چه بلایی بر سرکشورهای اسلامی آورده است.

وی با بیان اینکه غرب به دنبال ایجاد جنگ های نیابتی هستند و نباید برای حل مشکلات اقتصادی به حاکام غربی دلخوش کرد، گفت:  تنها راه برون رفت جمهوری اسلامی ایران از مشکلات های اقتصادی تشکیل مجلسی انقلابی است.

حجت الاسلام دستجردی با انتقاد از برخی رفتارها و تصمیمات نمایندگان مجلس تاکید کرد: چرا باید در مجلس شورای اسلامی ایران، نمایندگان مردم به محض حضور یک سیاستمدار زن شروع کنند به گرفتن عکس یادگاری! حال سوال این است که این نماینده و این مجلس انقلابی است؟

وی با بیان اینکه برخی کاندیداها به هر طریقی که شده می خواهند رای بیاروند، یادآور شد: برخی اعلام می کنند که باید رفت و غذای این کاندیداها را خورد و سپس به فرد دیگری رای داد ولی بنده به چنین چیزی اعتقاد ندارم و اعلام می کنم که غذاهایی که به نیت انتخابات می دهند حرام است و این حرام ها مصیبت ایجاد می کند.

وی در پایان با بیان اینکه نماینده انقلابی از هر طریقی برای جمع آوری رای اقدام نمی کنند، گفت: نماینده انقلابی باید شجاع باشد و در صورت ضرورت از تمام هستی خود در مسیر انقلاب بگذرد و در حالی که کمتر از یک ماه تا انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده است، امیدواریم تلاش کنیم تا نماینده ای انقلابی را به مجلس شورای اسلامی بفرستیم.

انتهای پیام/