به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل‌آباد در نشست شورای بانک‌ها که با حضور رئیس شورای هماهنگی بانک‌های استان، معین‌های اقتصادی، بخشداران،  دهیاران و روسای ادارات شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: باید بر اساس مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی برای محرومیت‌زدایی شهرستان به‌ویژه بخش‌های روستایی برنامه‌ریزی داشته باشیم.

وی ادامه با بیان اینکه بانک‌ها به‌عنوان محور اصلی موتور محرکه اقتصادی شهرستان می‌توانند در این زمینه نقش مؤثری را ایفا کنند، خاطرنشان کرد: در این راستا نشست‌های مختلفی با حضور معین‌های اقتصادی در شهرستان و مرکز استان برگزارشده  که نتیجه آن انعقاد ۱۳ مورد تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاری ۲۳۴ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است که اشتغال ۵۰۴ نفر نیز فراهم خواهد شد.

فرماندار خلیل‌آباد همچنین خواستار افزایش اختیارات بانک‌های شهرستان و بالا بردن سقف پرداخت تسهیلات به سرمایه‌گذاران، استقرار شعب توسط بانک‌های فاقد شعبه در شهرستان، وحدت رویه بانک‌ها در پرداخت تسهیلات، عدم الزام متقاضیان تسهیلات به ضامن کارمند و پذیرش محل طرح سرمایه‌گذاری به‌عنوان وثیقه تسهیلات شد و تصریح کرد: عملکرد بانک‌های شهرستان مطلوب است و با پایش اطلس اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی روستا  می‌توان گام‌های بسیار خوبی در راستای آن در سطح شهرستان انجام داد.

وی ادامه داد: به‌عنوان پایلوت شناسنامه فرهنگی اقتصادی برای روستای جابوز در حال تهیه و تنظیم است تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های محلی، گره‌های اقتصادی  روستای جابوز را با انتخاب معین اقتصادی از داخل خود روستا باز کنیم.

قاسم پور در پایان اذعان کرد: حضور رئیس شورای هماهنگی بانک‌های استان در شهرستان مثمر ثمر بوده و امیدوارم سقف پرداختی به سرمایه‌گذاران افزایش‌یافته و برخی دیگر از دغدغه‌های موجود در سطح شهرستان رفع شود.

 

انتهای پیام/