به گزارش صبح توس؛ مسلم ساقی، فرماندار کاشمر ظهر امروز در نشست ستاد هماهنگی و برنامه‌ریزی دهه فجر این شهرستان اظهار داشت: در شرایط حساسی قرار داریم و به دور از هر منفعت شخصی، گروهی و جناحی باید مسائل انقلاب را پیگیری کنیم و برای تقویت ارزش‌های آرمانی انقلاب به صحنه بیاییم و اگر هزینه‌ای هم داشته باشد باید این هزینه را متقبل شویم و جلوی تفرقه و دو دستگی و مطالبی که باعث به هم خوردن وحدت و انسجام می‌شود را بگیریم.

وی با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سپهبد شهید سلیمانی را باید همه مدنظر قرار دهیم، خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی خیلی زنده‌تر و پویاتر از سردار سلیمانی بود و اگر می‌خواهیم پیرو این شهید باشیم باید مطالعاتی در زندگی‌نامه این شهید بزرگوار داشته باشیم.

فرماندار کاشمر با اشاره به اینکه در دهه‌های اخیر  چنین تشییع باشکوهی نداشتیم و افرادی که حتی پای بند به اصول انقلاب نباشند به صحنه آمدند، تصریح کرد: شهید سلیمانی در برهه‌های مختلف انقلاب حتی با توجه به اینکه مورد هجمه واقع می‌شد ورود پیدا می‌کرد.

وی با تأکید بر اینکه هنر ما در انقلاب باید این باشد که افرادی که حتی از قطار انقلاب پیاده شدند و در حال پیاده شدن هستند را دوباره به این قطار برگردانیم، اذعان کرد: بایستی تفکر کنیم که اهداف انقلاب چه بوده و اگر قصوری صورت گرفته با شجاعت اعلام کنیم.

ساقی با اشاره به انتخابات دوم اسفندماه، عنوان کرد: دشمنان نظام و انقلاب به دنبال بهانه برای کمرنگ کردن حضور حداکثری مردم در انتخابات هستند و ما باید همه برنامه‌ها که باعث حضور حداکثری در انتخابات می‌شود را مدنظر قرار دهیم.

وی با بیان اینکه قانون انتخابات که در اختیارداریم حتی باوجود ضعف در این قانون حتماً دنبال خواهیم کرد و در این مسیر به همکاری همه مسئولان و مردم نیاز داریم، تشریح کرد: هر اقدامی که باعث کمتر شدن مشارکت مردم در انتخابات شود بازی کردن در زمین دشمن است .

فرماندار کاشمر با تأکید بر اینکه همه مراسمات دهه فجر باید رنگ و بوی مردمی داشته باشد و همه ادارات از همه ظرفیت‌ها با هنر خود استفاده کنند تا مراسمات به‌صورت مردمی و منظم برگزار شود، بیان کرد: از اجرای برنامه‌هایی که باعث نارضایتی مردم می‌شود پرهیز کنیم.

وی بابیان اینکه مراسمات باید امیدآفرین باشند و مطمئناً پمپاژ اخبار منفی باعث کسب افتخارات نظام نخواهد شد، تأکید کرد: گفتمان اصلی انقلاب باید برای نسل‌های جوان و نوجوان تبیین شود و در این زمینه کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات ستاد دهه فجر شهرستان نقش مهمی را بر عهده دارد.

ساقی با اشاره به اینکه نخبه پروری سیاسی یکی از فرمایشات مقام معظم رهبری است ولی دانشگاه های ما دچار سیاست زدگی شده‌اند، افزود: نباید بترسیم که دانشجو پرسشگر شود و اگر از این ترس داشته باشیم مطمئناً پیامدهایی به دنبال خواهد داشت و در این زمینه کرسی‌های آزاداندیشی که یک ظرفیت و پتانسیل برای دانشگاه است باید برگزار شود.

وی همچنین در ادامه ابراز کرد: مراسمات به هیچ گروه و جریان و سازمانی تعلق ندارد و مصادره کردن مراسمات یا موضوعات خلاف اهداف نظام است و هر فردی به هر درصد و نسبتی که به این نظام وابستگی دارد جزو این نظام است.

فرماندار کاشمر در پایان با بیان اینکه برپایی نمایشگاه رونق تولید به مناسب دهه فجر در کاشمر باید برنامه‌ریزی شود، خاطرنشان کرد: هیچ برنامه‌ای نباید مورد سوءاستفاده نامزدهای انتخاباتی قرار گیرد.

انتهای پیام/