پرستو جمیلی در گفت‌وگو با صبح توس؛ بابیان اینکه از ابتدای سال و در بازه زمانی 9ماهه بیش از 10هزار برای اهدا خونبه  این مرکز مراجعه کرده اند اظهار داشت: پایگاه انتقال خون سبزوار پشتیبان مراکز درمانی شهرستان سبزوار،جوین جغتای و بردسکن است و در هرلحظه آمادگی برای ارسال واحدهای خونی را به این مراکز را دارا است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون بیش از 12 هزار واحد خونی و فرآورده های آن به بیمارستان‌های سبزوار و شهرهای هم‌جوار ارسال‌شده است که در موارد بسیاری این واحدهای خونی سبب نجات جان افراد ازجمله مادران باردار شده است.

وی بابیان اینکه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای مراکز و پایگاه‌های انتقال خون افرایش ضریب افرادی است که به‌صورت مستمر در این مراکز خون اهدا می‌کنند تأکید کرد: بیش از 6هزار و پانصد واحد خونی از افرادی دریافت شده است که به‌صورت مستمر و منظم در این پایگاه به اهدا خون پرداخته‌اند.

رئیس مرکز انتقال خون سبزوار با اشاره به اینکه اهدا خون علاوه بر اجر اخروی که برای افراد در پی دارد سبب بهبود سلامتی فرد نیز خواهد شد تصریح کرد: این اقدام سبب افزایش ایمنی و دور ماندن از بیماری‌های قلبی عروقی و همچنین کبدی شود.

جمیلی با بیان اینکه از تعداد افرادی که برای اهدا خون به این مرکز مراجعه کرده‌اند 9هزار و نه‌صد و 70نفر را آقایان و باقی افراد بانوان بوده‌اند.

رئیس مرکز انتقال خون سبزوار به برنامه‌های تبلیغی و ترویجی این مرکز برای افزایش تعداد افراد واجد شرایط خون‌دهی در سبزوار اشاره کرد و افزود: پیرو این برنامه‌ها بیش از 1500نفر برای بار اول به اهدا خون پرداخته‌اند.

انتهای پیام/