داوود خوش شکن، سرپرست شبکه بهداشت و درمان قوچان در گفتگو با صبح توس با تشریح وضعیت و مشکلات بیماران کلیوی در این شهرستان گفت: در حال حاضر 90 بیمار دیالیزی در قوچان وجود دارد و بخش دیالیز این شهرستان بصورت سه شیفت و شبانه روز در حال خدمت رسانی به بیماران دیالیزی است.

وی ادامه داد: 16 دستگاه دیالیز در بیمارستان این شهرستان وجود دارد که به دلیل استهلاک و مشکلات فنی، چهار دستگاه از مدار خارج شده بود و تنها با 12 دستگاه و بصورت سه شیفت به بیماران خدمات پزشکی ارائه می شد که با پیگیری های انجام شده چهار دستگاه جدید دیالیز خریداری شد.

خوش شکن تصریح کرد: این چهار دستگاه جدید با  پیگیری حوزه سلامت شهرستان با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال و  از محل اعتبارات استانی خریداری و در اختیار شهرستان قرار گرفت.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان قوچان گفت: علیرغم تمام مشکلات و کمبودها، با تلاش پرسنل این شبکه و بیمارستان این شهرستان و برنامه ریزی مناسب، بیماران برای انجام دیالیز ناچار به سفر به مشهد نشده و تمام خدمات مورد نیاز از سوی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در حال انجام است.

وی در پایان با تشکر از زحمات و مساعدت های مسئولین محترم دانشگاه به ویژه ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای حل مشکلات و تامین دستگاه های دیالیز این شهرستان گفت: در حال حاضر ساختمان واحد دیالیز بیمارستان موسی بن جعفر قوچان بیش از 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تلاش میکنیم در هفته سلامت سال آینده شاهد افتتاح از این مرکز باشیم.

انتهای پیام/