به گزارش صبح توس؛  مجتبی شاکری، فرماندار بردسکن در نشست ستاد هماهنگی و برنامه‌ریزی دهه فجر این شهرستان اظهار داشت: دهه فجر امسال اولین دهه فجر در گام دوم انقلاب است به همین دلیل متفاوت‌تر نسبت به سال‌های گذشته خواهد بود.

وی تقارن شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و انتخابات دوم اسفند با دهه فجر را حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی همواره تلاش می‌کنند که به نظام و انقلاب ضربه بزنند.

فرماندار بردسکن با بیان اینکه انقلاب سلامی، زنده و پویا در پرتوی ولایت مداری، جهاد و مقاومت را شعار محوری دهه فجر سال جاری است، تصریح کرد: اقدامات دولت، اقدامات نظام و انقلاب است و با بیان اقدامات دولت در دهه فجر باید نشاط و امید را به جامعه منتقل کرد.

وی با تأکید بر اینکه خدمت به منت به مردم نماد دولت و نظام است و دشمن همه تلاش خود را برای تزریق ناامیدی به جامعه به‌کار بسته است، اذعان کرد: امروزه جنگ اقتصادی باعث خودباوری بیشتر در جامعه شده است و مطمئناً هر چه تهدیدها بیشتر شود ایمان به توان مقاومت بیشتر می‌شود.

شاکری با اشاره به اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب نگاه انقلابی، روحیه انقلابی و عمل جهادی از ملزومات مسئولین بیان‌شده است، عنوان کرد: در برنامه‌های ده گردشی خود بیش از ۵۰ روستا مورد بازدید قرارگرفته شده که با تمام ظرفیت‌های شهرستان سعی در انجام حل مشکلات داریم.

وی با بیان اینکه ۱۲۵ پروژه بااعتباری بالغ‌بر ۱۸۲ میلیارد تومان در دهه مبارک فجر بهره‌برداری و کلنگ زنی می‌شود، تشریح کرد: افتتاح پروژه آسفالت معابر شهری بردسکن و شهرداری شهرآباد، احداث ۴۰ کیلومتر شبکه برق معادن، انتقال شبکه آب شرب روستایی و توسعه معابر روستایی، کانال انتقال آب کشاورزی، لوله‌گذاری و احیای قنوات، مرکز جامع سلامت، افتتاح مسکن مددجویی کمیته امداد و بهزیستی، افتتاح اقامتگاه‌های بوم گردی طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری، افتتاح ساختمان دهیاری، پارک روستایی، کتابخانه عمومی و ایمن‌سازی جاده روستایی از مهم‌ترین پروژه‌های این دهه مبارک است.

فرماندار بردسکن با بیان اینکه تعداد ۱۰۵ پروژه بااعتبار ۱۶۹ میلیارد تومان در نقاط روستایی به بهره‌برداری و کلنگ زنی می‌رسد، افزود: این تعداد ۹۳ درصد از اعتبارات را شامل می‌شود و تعداد ۲۰ پروژه بااعتبار بالغ‌بر ۱۳ میلیارد تومان در نقاط شهری که ۷ درصد اعتبارات را به خود اختصاص داده است کلنگ زنی و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی جمعیت برخوردار از این پروژه‌ها را ۷۵ هزار نفر ذکر کرد و افزود: پروژه‌های قابل‌افتتاح ۱۱۷ پروژه با اعتبار ۱۷۶ میلیارد تومان و پروژه‌های کلنگ زنی ۸ پروژه با اعتبار ۶ میلیارد تومان است.

شاکری با بیان اینکه پروژه‌هایی که اعتبار پایداری دارد کلنگ زنی می‌شود، تأکید کرد: ۹ هزار بیمه‌شده اصلی در سطح شهرستان بردسکن و ۳۶ هزار بیمه‌شده تبعی داریم که تمامی مصوبات مجوز احداث درمانگاه توسط سازمان تأمین اجتماعی کشور انجام‌شده که بیش از ۱۲ الی ۱۵ میلیارد تومان تأمین اعتبار لحاظ گردیده است.

فرماندار بردسکن محوریت برنامه‌های دهه مبارک فجر را مردمی ذکر کرد و گفت: توسعه متوازن و مهاجرت معکوس و ماندگاری جمعیت روستایی از نگاه ویژه دولت به روستاها می‌باشد.

انتهای پیام/