حسن غلامی کریم آباد نماینده باشگاه کشاورزان جوان روستایی رشتخوار در گفت و گو با خبرنگار صبح توس با گلایه از روند پرداخت خرید حمایتی زعفران به کشاورزان، گفت: با توجه به اینکه تنها درآمد مردم روستاهای شهرستان خصوصا بخش مرکزی از زعفران می باشد و تا کنون بیش از 40 روز از تحویل زعفران به اتحادیه تعاون روستایی میگذرد، متاسفانه هنوز از واریز قسط اول بهای محصول خبری نیست، خواهشمندم که این موضوع را پیگیری نمایید.

غلامی نیز با تاکید بر اینکه اجرای طرح حمایتی خرید توافقی زعفران به نفع کشاورزان است، گفت: ما از مسئولان در جهت اجرای این طرح قدردانی میکنیم، اما نحوه اجرای طرح اگر با مدیریت بهتری نسبت به پرداخت بهای محصول به کشاورزان دنبال شود، بسیار مطلوب تر خواهد بود.

وی یادآور شد: کشاورزان این منطقه تا نیاز نداشته باشند محصول خود را به بازار نمیبرند و کشاورزانی که محصول خود را تحویل اداره تعاون روستای داده اند مطمعنا به پول محصول خود نیاز داشته اند.

نماینده باشگاه کشاورزان جوان روستایی شهرستان گفت: با توجه به اینکه یک ماه کامل از خرید زعفران کشاورزان در شهرستان گذشته است، اما مردم همچنان منتظر دریافت بهای محصول خود هستند تا با استفاده از آن بتوانند بدهی‌های معوقشان را پرداخت کنند.

وی افزود: شغل اکثر مردم روستاهای شهرستان کشاورزی است و محصول زعفران جز مهم ترین محصصولات کشت شده در این روستا میباشد در حال حاضر اکثر کشاورزان در طرح خرید حمایتی زعفران امسال زعفران خشک خود را تحویل اداره تعاون روستایی داده اند.

انتهای پیام/