به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدجواد علیزاده موسوی، مسئول قرارگاه جهادی قرآن و عترت قوچان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در اولین روزهای پس از وقوع سیل در جنوب شرق کشور، تیم شناسایی وارد مناطق سیل زده شد و باتوجه به بررسی ها و نیازسنجی های انجام شده، دهستان کهیر و دو منطقه حاشیه شهر شهرستان کنارک به عنوان محل استقرار گروه جهادی انتخاب شد.

مسئول قرارگاه جهادی قرآن و عترت قوچان ادامه داد: شهرستان کنارک دارای دو بخش مرکزی و زرآباد است که بخش زرآباد دارای دو دهستان است و بخش عمده فعالیت های جهادی در دهستان کهیر که بالغ بر 20 روستا را شامل می شود، در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر چهار تیم شامل تیم های ماشین آلات، تاسیسات، پزشکی و فرهنگی در منطقه حضور دارند، افزود: در مجموع 47 نیروی جهادی از شهرستان قوچان و مشهد در مناطق سیل زده حضور دارند و در حال فعالیت جهادی می باشند.

مسئول قرارگاه جهادی قرآن و عترت قوچان با اشاره به نیازهای ضروری مردم سیل زده گفت: برنج، روغن، شکر، آرد، موکت و پتوی تابستانی از مهمترین نیازهای ضروری مناطق سیل زده می باشد و همچنین برای تعمیر و بازسازی بندهای تخریب شده به ماشین آلات سنگین همچون لودر، کامیون و تریلی نیاز است.

حجت الاسلام علیزاده موسوی تصریح کرد: تاکنون قریب به 100 میلیون ریال کمک نقدی از سوی مردم شهرستان قوچان و 320 میلیون ریال هدایای نقدی مردم مشهد در اختیار این گروه جهادی قرار گرفته است و کمک های غیرنقدی و اقلام اهدایی مردم نیز همچنان در حال ارسال به منطقه و توزیع در میان مردم است و همچنین سازمان هایی همچون کمیته امداد، هلال احمر و بسیج سازندگی نیز بصورت مستقیم و مجزا کمک های خود را به مناطق سیل زده ارسال کرده اند.

مسئول قرارگاه جهادی قرآن و عترت قوچان با بیان اینکه بسیج سازندگی سپاه ناحیه قوچان و امام جمعه این شهرستان در تشکیل، هدایت و مدیرت این گروه جهادی کمک های بسیار زیادی انجام دادند، گفت: سه تیم پنج نفره پزشکی شامل پرستار، ماما و روانپزشک نیز از سوی قرارگاه علی مردانی  و یک تیم پنج نفره طلاب از قرارگاه جهادی عمار از  شهرستان مشهد نیز به گروه جهادی قرآن و عترت قوچان پیوسته اند.

وی افزود: علیرغم تلاش نیروهای جهادی به ویژه گروه های جهادی اصفهان، سیل از منازل و معابر درحال تخلیه است اما  به دلیل ساختار قدیمی زه کشی این مناطق، آب دوباره به داخل مناطل نفوذ می کند که عملیات جهادی را با مشکل روبرو کرده است.

حجت الاسلام علیزاده موسوی در پایان گفت: تعامل و همکاری ها میان گروه های جهادی و مردم منطقه بسیار خوب است و لذا به نیروهای عادی جهادی نیازی نیست بلکه بیشتر به نیروهای متخصص همچون برقکار، تعمیرکار لوازم منزل و جوشکار همراه با تجهیرات مورد نیاز این تخصص ها نیاز است.

انتهای پیام/