آیت‌الله عبدالکریم فرحانی، عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: بر اساس فرموده رهبر معظم انقلاب جوانان نسل سوم در صورتی که بتوانند ایمان خودشان را حفظ کنند از گذشته امیدبخش‌تر هستند.

وی افزود: در شکل‌گیری انقلاب اسلامی امام(ره) با ارجاع به کتب شهید مطهری در طرح ولایت گام اول انقلاب مدیریت شد اما امروز برای تحقق بیانیه گام دوم منظومه فکری و تربیتی رهبر معظم انقلاب باید به عنوان سند بالادستی مبنای نظام تربیتی جامعه بسیج قرار گیرد.

عضو شورای محتوایی شجره طیبه صالحین گفت: در این نظام تربیتی تقویت زیرساخت معرفتی با هدف تکیه‌گاه قوی برای انگیزه نورانی توأم با حفظ ایمان دینی مبنای حرکت بسیج خواهد بود.

وی ضمن تأکید بر استفاده از ظرفیت حوزه‌های علمیه با ورود بسیج طلاب و سازماندهی طلاب مستعد به عنوان ارکان تربیتی صالحین افزود: ظرفیت دانشجویی و دانش‌آموزی بالایی در استان‌ها وجود دارد که بایستی هماهنگ با اساتید مطرح شاهد حضور فعالان در این عرصه نیز باشیم.

آیت‌الله فرحانی ورود جدی در برخی مدارس و ارائه محتوایی موضوعات صالحین را دارای اهمیت دانست و تصریح کرد: در سال گذشته تربیت هشت میلیون جوان مؤمن انقلابی در دستور کار قرار گرفت و در همین راستا راه‌های تحقق این مأموریت بررسی شد و بر ایجاد فعالیت‌های انگیزشی، تقویت پایگاه‌های محلات، ایجاد حس مسئولیت‌پذیری، ارائه تصویری شفاف از انقلابی بودن و روشن شدن ابعاد تمدن الهی تأکید شد.

وی با بیان اینکه همراه بودن هیئت امنای مساجد در راستای ارتقای صالحین و مقابله با جنگ نرم دارای اولویت است افزود: عدم توجه به منزل، مدرسه، مسجد و محله در برخی طرح‌های تربیتی آسیب‌زا است چراکه تربیت بسته کاملی است و مربیان و اساتید صالحین بایستی روابط این موضوعات را با یکدیگر تعریف کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: فعالیت با روحیه جهادی و مطالبه گری از خود اساتید باید شروع شود تا مشکلات در شبکه تربیتی به حداقل برسد و در نقاطی که استاد و سرمربی ارتباط برقرار کرده و اعتماد خانواده‌ها را بالا برده است حلقات صالحین افزایش کمی و کیفی داشته است.

وی با اشاره به اینکه در امر تربیتی سرمربیان مشاوره‌های فردی و ارتباطات در راستای الگوسازی فردی را نیز تقویت کنند افزود: بایستی توانمندی‌های صورت گرفته بر اساس نیاز جامعه امروزی باشد و ارائه الگوهای موفق در اقشار مختلف مهم است.

آیت‌الله فرحانی با تأکید بر همراه شدن ارکان صالحین با مردم و جوانان گفت: اقلیم و شرایط مختلف منطقه‌ای باید در امر تربیتی در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/