به گزارش صبح توس؛ سعید شفیعیان، رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلیل‌آباد ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کارگاه آموزشی خانواده مقاوم با موضوع زن و محیط زیست با مشارکت اداره حفاظت محیط زیست و بسیج جامعه زنان سپاه ناحیه خلیل‌آباد برگزار شد.

وی ادامه داد: این برنامه به‌عنوان نخستین برنامه از مجموعه آموزش‌های "زنان و محیط زیست" است که در سه مقطع زمانی  هفته هوای پاک، دهه فجر و هفته زن جهت بانوان شهرستان خلیل‌آباد برگزار خواهد شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلیل‌آباد با بیان اینکه زنان به‌عنوان نیمی از جمعیت کشور نقش کلیدی در حفاظت از محیط زیست دارند و آموزش و فرهنگ‌سازی در این خصوص اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت، خاطرنشان کرد: بسیج جامعه زنان، آموزش‌وپرورش و کمیته بانوان شهرستان در تداوم این برنامه‌ها با اداره حفاظت محیط زیست مشارکت می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه موضوعاتی چون هوای پاک، مدیریت پسماند در خانه، مدیریت مصرف، حفظ طبیعت و تنوع زیستی، کنترل آلودگی‌ها نیز از جمله مباحث هستند که در این کارگاه‌ها مطرح می‌شود، تصریح کرد: این برنامه آموزشی با حضور بیش از ۳۵ نفر از بانوان در محل مسجد جامع روستای جابوز این شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/