به گزارش صبح توس؛  محمود کاظمی ظهر امروز در نشست با مسئولان در فرمانداری سبزوار بابیان اینکه استان خراسان رضوی پس از استان آذربایجان شرقی رتبه دوم بهره‌مندی روستاییان از خدمات تأمین اجتماعی را کسب کرده است اظهار داشت: تاکنون بیش از 31درصد از روستائیان ساکن استان خراسان رضوی زیر چتر حمایتی خدمات بیمه‌ای قرارگرفته‌اند و از خدمات آن بهره‌مند شده‌اند.

وی بابیان اینکه خدمات بیمه‌ای شامل حال بیش از 159هزار خانوار روستایی شده است تأکید کرد: بر اساس آخرین سرشماری انجام‌شده حدود 516هزار نفر در روستاهای استان سکونت دارند که برای افزایش چتر حمایتی بیمه برای همه روستایی‌ها باید اقداماتی ویژه انجام شود.

کاظمی در ادامه با اشاره به اینکه 187 هزار نفر از خانوارهای روستایی فاقد هرگونه بیمه‌ای هستند تأکید کرد: این افراد شناسایی‌شده و برای بهره‌مندی از خدمات باید بودجه مناسب تحقق یابد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر خراسان رضوی بابیان اینکه ازجمله خدمات مناسب این طرح دریافت خدمات مستمری ازکارافتادگی و کمک‌هزینه‌های درمانی است تصریح کرد: در طول 14سال فعالیت این بیمه  تاکنون بیش از 10هزار نفر از بیمه‌شدگان به مرز بازنشستگی رسیده و در حال حاضر از مستمری بهره‌مند شده‌اند.

کاظمی به آمار روستائیان بیمه‌شده در سبزوار نیز اشاره کرد و افزود: 56 درصد از خانوارهای روستایی سبزوار از خدمات این بیمه بهره‌مند شده‌اند که بیشترین بهره‌مندی مربوط به بخش روداب در این شهرستان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه صندوق بيمه اجتماعي كشاورزان و روستاييان از سال 1384کار خود را آغاز کرده است ادامه داد: از سال 93دولت طرح بیمه کشاورزان غیر ساکن در روستا را نیز اجرایی کرده است.

انتهای پیام/