مینو اصلانی، مسئول بسیج جامعه زنان کشور در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: به دلیل پشتوانه‌ای که مجموعه صالحین بر مبنای نظام تربیتی دینی و اسلامی دارد، اثرگذاری آن برای موج‌آفرینی و الهام بخشی در اقشار جوانان بسیار بالا است.

وی افزود: شجره طیبه صالحین دارای جایگاه ویژه‌ای است برای اینکه بتواند جوانان را در مسیر حق و حقیقت قرار بدهد و بتواند جوان را با اصل انقلاب اسلامی آشنا کند و در مسیر صراط الهی قرار دهد.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور گفت: نظام تربیتی انقلاب اسلامی مبتنی بر اسلام ناب بر هر قلب آماده‌ای عرضه شود قطعاً نهادینه می‌شود و تبدیل به رفتار خواهد شد و می‌تواند آینده خوبی را از لحاظ کادرسازی برای انقلاب و تحولات آینده ایجاد کند.

وی با بیان اینکه امروز صالحین دارای بالندگی است و به نکاتی در جامعه امروز توجه و اشاره دارد که در گذشته کمتر توجه می‌شده است افزود: صالحین بر مبنای جنسیت و اقشار مختلف در حال تعریف است  و علی رغم نگاه عام در گذشته امروز نگاه تخصصی بر آن حاکم است.

اصلانی تصریح کرد: جایگاه زن و مرد و تفاوت‌های تکوینی و تشریعی در صالحین لحاظ شده و اهمیت داده می‌شود و نظام تربیتی اسلام نیز مبتنی بر همین تفاوت‌ها است لذا این بالندگی امروز در مجموعه صالحین ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه صالحین بر اساس موقعیت‌های مختلف اجتماعی، بومی و محلی تعریف شده است افزود: خود این نیز از نکات مهم است که بر مبنای خرد و عقلانیت این سری تفاوت‌های منطقه‌ای خودش را نشان می‌دهد.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور ادامه داد: بررسی و تبیین نظام تربیتی خانواده و فردی که در حال تحصیل و فعالیت در متن جامعه است از لحاظ ابعاد عمل تربیتی دارای اهمیت است.

وی افزود: امروز در جامعه ایرانی نیاز به اخلاق عملی داریم و صالحین نیز برای تعریف در حال گام برداشتن است تا بتواند در این جامعه مؤثر واقع شود.

اصلانی خاطرنشان کرد: بر اساس نظرسنجی‌ها و مشاهدات میدانی همگان به این نتیجه رسیده‌اند که صالحین در بخش بانوان فعالیت مؤثرتری داشته است چراکه اساساً وجود زن وجودی تربیت محور است و تربیت جزء ذات وجودی زن است لذا مجموعه صالحین در اقشار بانوان بسیجی بیشتر مورد اقبال قرار گرفته و بسیار پویا است.

وی افزود: امروز از نظام طلبگی برای ارتقای سطح صالحین و متربیان در حال بهره‌مندی هستیم اما مشکلاتی وجود دارد چراکه در همه شهرهای کشور حوزه علمیه خواهران وجود ندارد و بعضاً حوزه‌های علمیه خواهران در سطوح پایین فعال هستند و سطح تحصیلاتی این مربیان در نقطه‌ای متوقف می‌شود.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه وجود بانوان طلبه در ارکان صالحین می‌تواند اثرگذاری بیشتر داشته باشد گفت: امروز باتوجه به اینکه نیاز به کارشناسان خانواده، مشاوران اسلامی، مشاور حوزه کودک و مسائل فرهنگی داریم، حوزه‌های علمیه خواهران باید به سمت تخصصی‌تر کردن تعلیم و تربیت گام بردارند.

انتهای پیام/