آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری، رئیس حوزه علمیه اهواز در گفت‌وگو با صبح توس اظهار کرد: باید اعتراف کنیم که هم‌اکنون ما در خصوص شبکه صالحین بسیج در ابتدای کار هستیم و نباید انتظار داشته باشیم که در همین ابتدای راه به نتایج مورد نظر برسیم لذا باید در این راه ثابت قدم باشیم.

وی با تأکید بر اینکه باید شبکه صالحین بسیج، تأثیرگذارتر از گذشته باشند افزود: سه موضوع باید بیش از موضوعات دیگر در شبکه صالحین کشور پیگیری شود، یک موضوع ارتقاء معنویت و اخلاق در جوانان و نسل جوان است، دوم شبکه صالحین باید راه‌هایی برای تأمین و تحقق عدالت اجتماعی در سطح جامعه پیدا کند.

رئیس حوزه علمیه اهواز ادامه داد: یکی دیگر از اصلی‌ترین وظایف شبکه صالحین، تعلیم و تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب اسلامی و کادر سازی برای این انقلاب است لذا مسئولان شبکه صالحین بسیج باید اهتمام جدی به این موضوع داشته باشند.

آیت‌الله موسوی جزایری سومین اجلاسیه شبکه صالحین بسیج که در مشهد برگزار شد را مفید دانست و گفت: این اجلاسیه در ابتدا باعث بالا رفتن روحیه و انس و الفت اعضای شبکه صالحین کشور می‌شود و علاوه بر آن در این اجلاسیه تصمیم‌های مهم و کارگشایی گرفته شد که انشاالله به زودی شاهد ارتقاء روز افزون شبکه صالحین در کشور خواهیم بود.

وی با تأکید بر اینکه شبکه صالحین باید فعالیت مثمر ثمر و جدی در شبکه‌های اجتماعی داشته باشند، افزود: مسئولان کنترل مناسبی بر فضای مجازی ندارند و این فضا در حال حاضر وضعیت مناسبی ندارند و ما شاهد هستیم در خیلی از کشورهای جهان و حتی کشورهای غیرمسلمان، کنترل جدی‌تری بر فضای مجازی خود دارند که این کنترل در کشور ما وجود ندارد.

رئیس حوزه علمیه اهواز افزود: باید کنترل جدی‌تری بر فضای مجازی ایجاد شود و در این امر نیز بسیج باید با ورود جدی به این عرصه وظایف ذاتی خود را انجام دهد و در مقابل هجمه‌های دشمن در فضای مجازی را بگیرد.

آیت‌الله موسوی جزایری تصریح کرد: شبکه صالحین قدمت طولانی دارد اما پیش از این و از ابتدای انقلاب آن را به نام حلقه‌های تربیتی و اخلاقی در مساجد می‌شناختند و از حدود 12 سال پیش حلقه‌های صالحین به صورت سازمان‌دهی شده منسجم با محوریت مساجد و بسیج در سراسر اجرایی شد.

وی در پایان تأکید کرد: حلقه‌های صالحین تا به امروز فراز و نشیب‌های فراوانی را طی کرده است اما امید داریم از این به بعد با همت مسئولان و بسیجیان، شاهد ترقی و اوج شبکه صالحین بسیج باشیم.

انتهای پیام/