حجت‌الاسلام محمدرضا تویسرکانی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین در گفت‌وگو با صبح توس، ضمن تأکید بر احیای پایگاه‌های مقاومت بسیج اظهار کرد: باتوجه به اینکه حقیقت بسیج در پایگاه‌ها است در بسیج نیازمند تحولاتی هستیم چراکه پایگاه‌های بسیج مانند مساجد شیعه است.

وی افزود: اقداماتی از جمله ایجاد بسترهای لازم برای نقش‌آفرینی بسیجیان اقشار تخصصی در پایگاه‌های مقاومت، توانمندسازی مدیران و فرماندهان پایگاه‌ها در مهارتی و محتوایی، تمرکز بر ایجاد محله اسلامی و انقلابی موجب احیا و تحولات در پایگاه مقاومت خواهد شد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به هم‌افزایی ارکان مسجد، امام جماعت و هیئت امنا و مسئولیت سپاری به ائمه جماعات گفت: باید پای کار احیای پایگاه‌های مقاومت باشیم و این امر موجب تحولات در بسیج می‌شود.

وی جذابیت آفرینی و جذب حداکثری در پایگاه‌های بسیج را ضروری دانست و افزود: نباید به جامعه نخبگانی در قالب برنامه‌های متعدد کم‌توجهی شود.

حجت‌الاسلام تویسرکانی ادامه داد: باید جوانان و نوجوانان حس کنند که حضورشان در پایگاه‌ها دارای آثار و پیامدهای مثبت است تا حضور فعالانه را شاهد باشیم لذا تحول در نظام برنامه‌ریزی بومی و محلی هر منطقه با رویکرد پیامدمحوری ضروری است.

وی با بیان اینکه باید از طرح‌های موازی در بسیج پرهیز شود افزود: توسعه زیرساخت‌های ورزشی و اردویی برای جوانان دارای اهمیت است تا انگیزه‌هایی برای فعالیت تربیتی ایجاد شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: بسیج می‌تواند دست قوی نظام اسلامی در بسیاری از امور باشد لذا مأموریت بسیج با حضور در میدان‌های مختلف کشور برنامه‌ای ویژه است.

وی افزود: بر اساس کارگروه‌های اجلاسیه صالحین فرماندهان پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت باید با رویکرد تربیتی انتخاب شوند تا فهم مشترک در تربیت انسان تراز انقلاب اسلامی ایجاد شود.

حجت‌الاسلام تویسرکانی ضمن تأکید بر احصا و انعکاس دستاوردهای تربیتی بسیج خاطرنشان کرد: امروز برای کار تربیتی و تحولی در جامعه از هر زمانی فرصت‌های بیشتری فراهم است و باید با روحیه جهادی، امید و توکل برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی گام برداریم

انتهای پیام/