آیت‌الله سید محمد سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: بسیجیان کشور در مهندسی جامعه اسلامی جایگاه نخبگانی دارند که این جایگاه نخبگانی هم افتخار است و هم مسئولیت‌آور است.

وی افزود: اگر چند میلیون از این نوع جوانان دارای روحیه و رفتار انقلابی پای کار باشند، می‌توان اهداف عالی انقلاب که توسط امامین انقلاب اسلامی ترسیم شده، پیاده‌سازی شود.

نماینده ولی فقیه در استان قم با بیان اینکه امام(ره) و رهبر معظم انقلاب دل بسته همین جوانان مؤمن و انقلابی هستند تا این افراد بتوانند برای کشور قدمی بردارند، گفت: البته این فضای نخبگانی هشداری نیز برای بسیجیان محسوب می‌شود که در جایگاهی قدم نهاده‌اند که چنین انتظارات و توقعاتی وجود دارد.

وی در عین افتخارآمیز بودن، مسئولیت بسیجیان را سنگین دانست و افزود: امید داریم که جامعه ایرانی اسلامی به برکت وجود بسیجیان اهداف انقلاب اسلامی پیاده‌سازی شود و موانع پیشرفت این جامعه را برطرف کنند لذا دشمن به‌شدت با آن مجموعه مخالفت دارد.

آیت‌الله سعیدی تصریح کرد: در جامعه اسلامی تشکیلات بر اساس مؤمنان، جوان پرشور انقلابی و پای کار مقاوم ایجاد شده است و باید در جایگاه همان چیزی که در قرآن کریم به عنوان حزب خدا نامیده شده است در جامعه اقداماتی صورت گیرد که اهداف الهی قرآن و عترت محقق شود.

وی افزود: ضرباتی که دشمنان از ابتدای انقلاب تا امروز دریافت کرده‌اند از بسیجیان است و آنچه که جامعه در ابعاد مختلف پیشرفت داشته‌ایم از همین روحیه انقلابی است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) ضمن ابراز امیدواری از پیشرفت اقتصادی در آینده کشور خاطرنشان کرد: ده سال موضوعات اقتصادی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب بوده است ولی متأسفانه برخی مسئولان پیرامون اقتصاد مقاومتی همکاری نمی‌کنند لذا همت بسیجیان در این عرصه نیز ضرورت دارد.

وی با تأکید بر این مطلب که برنامه‌هایی که انجام می‌شود باید ترویج، تشویق و تبلیغ شود افزود: صالحین، مجموعه‌ای برخاسته از درون همین بسیجیان است و این افراد مجموعه برگزیدگان بسیج هستند که می‌توانند کارهای فکری، فرهنگی و اقتصادی جامعه را بر اساس دین، مکتب و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب پیش ببرند.

نماینده ولی فقیه در استان قم ضمن اشاره به اینکه باید تقویت‌کننده نظام اسلامی باشیم گفت: یکی از کارهایی که صالحین می‌توانند انجام دهند در بخش امر به معروف است که معروف محدود به امری خاص منحصر نیست و لذا تضعیف نظام اسلامی از منکرات واقعی است.

انتهای پیام/