به گزارش صبح توس؛ انتقاد اعضای شورای شهر تربت حیدریه از عدم همراهی و نحوه حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی مهمترین موضوعی بود که صبح امروز در صحن علنی شورا مطرح شد.

سید مهدی وقفی، رئیس شورای شهر تربت حیدریه در این خصوص اظهار داشت: سالهاست که در شهر موضوع حمایت از سرمایه گذاران در همه حوزه های مدیریتی مطرح است، اما همه در حد حرف و شعار بوده و به ندرت می توان سرمایه گذاری در سطح شهر یافت که با حمایت همه جانبه مدیران همراه و با کمترین دغدغه و مشکل کار به نتیجه رسیده باشد.

وی افزود: نوع رفتار مسئولان، بوروکراسی های اداری پیچیده و دست پاگیر، سنگ اندازی بنا به برخی دلایل سیاسی همیشه مانع از به نتیجه رسیدن پروژه هایی است که بخش خصوصی به آنها ورود پیدا کرده است.

علی محمد اله یاری، رئیس کمیسیون اصناف و محلات نیز خاطر نشان کرد: عدم وجود تیم تخصصی و زبده در واحد حقوقی شهرداری برای عقد قراردادهایی که هم منافع شهر و شهرداری و هم منافع سرمایه گذاران را تامین کند نقیصه ای است که باید مرتفع و تیم حقوقی شهرداری با استفاده از مشاورین حقوقی کاربلد تقویت شود.

رئیس شورای عالی استان خراسان رضوی بیان داشت: باید برای حضور سرمایه گذاران مشوق هایی تعریف شود و مدیران شهری نیز با همدلی و همراهی با بخش خصوصی از اعمال قوانین خشک و بی روح جلوگیری و انعطاف داشته باشند.

رامین مصطفوی دیگر عضو شورا بیان کرد: سرمایه گذاران نباید به صرف وعده هایی شفاهی مدیران و یا اشخاص، عجولانه اقدامی انجام دهند بلکه باید با قوانین و مقررات آشنایی داشته و از وکلای مجرب در عقد قراردادهای خود استفاده کنند تا متضرر نشوند.

وی گفت: همه اقدامات باید مستند و با دستورات کتبی مدیران باشد و سرمایه گذاران باید حتما به این موضوع اهتمام داشته باشند تا در صورت بروز اختلاف بتوانند حق و حقوقات خود را بگیرند.

احمد وطندوست، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اظهار کرد: شورای شهر تا آنجا که به لحاظ قانونی می توانسته با سرمایه گذاران همکاری داشته و حتی رایزنی هایی نیز در همه حوزه ها با مدیران مربوطه جهت تسهیل در امور انجام داده است.

وی بیان داشت : البته کاستی ها و عدم نظارت کافی در این حوزه از سوی شوراهای شهر در همه ادوار بوده که باید بپذیریم و در جهت رفع آن بکوشیم.

مهسا رمضانپور، رئیس کمیسیون عمران شورای شهر اضافه کرد: راهنمایی های غلط به سرمایه گذاران و حرکت در مسیر اشتباه و خارج از قوانین همیشه موجب ضرر سرمایه گذاران و باعث شده وجه شهر در این زمینه مخدوش شود.

وی گفت: باید در همه حوزه ها برای حضور سرمایه گذاران، چه بومی و چه غیر بومی، نقشه راهی تدوین شود و بر اساس آن اقدام شود.

محمد امانی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در این خصوص گفت: نحوه حمایت از سرمایه گذاران در شهر تربت حیدریه با آنچه که باید فاصله دارد و می بایست در شرایط کنونی که مدیریت شهری توانی برای اجرای پروژه های عمرانی، تفریحی، زیباسازی ندارد بیش از پیش با بخش خصوصی همکاری و از آنان حمایت کند.

انتهای پیام/