علی‌اکبر اکبری در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: در راستای کنترل بازار و با مشارکت ارگان‌های مرتبط، طرح نظارت بر فعالیت عرضه‌کنندگان محصولات موردنیاز کشاورزان شهرستان آغاز شد.

رئیس اداره صمت شهرستان سرخس افزود: با آغاز اجرای این طرح و با حضور مسئول تعزیرات حکومتی، کارشناسان جهاد کشاورزی، بازرسان اتاق اصناف و اداره صمت سرخس از فروشگاه‌های عرضه محصولات کشاورزی بازدید به عمل آمد و از نقاط قوت تقدیر و برای ضعف‌های موجود راهکارهای مناسب ارائه شد.

وی با اشاره به تذکر کتبی به برخی اصناف در این طرح عنوان کرد: کشاورزان به نظرات کارشناسان در انتخاب بذر، کود و سم موردنیازشان اهمیت می‌دهند و وظیفه ما است تا به‌صورت مستمر و جدی بازار را کنترل کنیم تا علاوه بر امنیت خاطر کشاورزان بازاری مناسب در عرضه محصولات باکیفیت داشته باشیم.

اکبری تصریح کرد: طرح تشدید کنترل بازار به‌صورت جدی در دستور کار است و به‌زودی از فروشندگان محصولات زراعی و عرضه‌کنندگان محصولات خوراک دام و طیور نیز بازدید داریم.

رئیس اداره صمت شهرستان سرخس بیان داشت: اصلی‌ترین نقطه‌ضعف بازار شهرستان سرخس نداشتن قیمت در برخی از محصولات و متأسفانه فعالیت واحدهای صنفی بدون پروانه است.

وی در پایان تأکید کرد: از کسبه فاقد پروانه درخواست داریم تا قبل از هرگونه برخورد قانونی، نسبت به اخذ پروانه کسب و کارت مباشر برای نمایندگان قانونی خود اقدام کنند تا مشمول برخوردهای قانونی نشوند.

انتهای پیام/