به گزارش صبح توس؛  شهر شانگهایو تور ارزان شانگهای  به دلیل جمعیت 24 میلیون نفری که دارد جزء شهرهای پرجمعیت دنیا محسوب می شود و به دو قسمت شانگهای قدیم و جدید تقسیم می شود که توسط رود هوانگپو از هم جدا شده اند. این شهر به دلیل وجود جاذبه های زیبا و متنوع از قبیل موزه ها، باغ ها و معماری خلاقانه و همچنین وجود غذاهای محلی که دارد، افراد زیادی را در سراسر دنیا برای سفر به این شهر و تماشای زیبایی های بی نظیر آن ترغیب می کند.

خیلی از افراد به دلیل علاقه زیادی که برای سفر به چین و مخصوصا شهر شانگهای دارند به دنبال تور ارزان شانگهای هستند که می توانند این نوع تورها را از طریق مراجعه به آژانس های هواپیمایی یا سایت های فروش بلیط هواپیما و تورهای گردشگری، پیدا کرده و خریداری کنند.

 

خیابان نانجینگ

خیابان نانجینگ، یکی از مهمترین خیابانهای شانگهای است که در آن مراکز خرید بسیاری وجود دارد. محصولات درجه یک چینی از کیفیت بالایی برخوردارند و از این رو طرفداران زیادی را نیز در سراسر دنیا به خود اختصاص داده اند. بیشتر گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند برای خرید اجناس درجه یک چینی، حتما به این خیابان و فروشگاهای آن سری می زنند تا بتوانند خرید مناسبی انجام دهند.

این خیابان در تور چین سفر باتو ، که در سال 1845 ساخته شده بزرگترین خیابان شانگهای است و به دلیل وجود این بازارها همیشه مملو از جمعیت است. خیابان نانجینگ به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم می شود. قبلا در بخش شرقی آن، مغازه های سنتی چینی اجناس خود را به فروش می رساندند اما هم اکنون هر دو بخش آن دارای فروشگاه های بزرگ و لوکس همراه با رستوران های بزرگ و هتل های لاکچری است.

این خیابان به دلیل دارا بودن پیاده روهای وسیع و بزرگ، باعث آرامش مسافران هنگام عبور و مرور و خرید از فروشگاه ها می شود.

 

مرکز تجارت جهانی شانگهای

کشور چین بزرگترین قطب اقتصادی دنیا است و با اقتصاد آمریکا برابری می کند از این رو در شهر شانگهای که جزء بزرگترین شهرهای چین است آسمان خراش ها و برج های اقتصادی و تجاری زیادی وجود دارد که بخشی از فعالیت های اقتصادی چین در آنها انجام می شود.

یکی از مهمترین مراکز تجاری شانگهای، مرکز تجارت جهانی است که برجی به ارتفاع تقریبا 490 متر به همراه 101 طبقه است و شامل شرکت ها و موسسات بین المللی و چند ملیتی، مراکز خرید و هتل های بزرگ است. این مرکز مدرن با معماری بی نظیرش، به دلیل موثر بودن در اقتصاد کشور چین، از اهمیت خاصی برای این کشور برخوردار است.

این مرکز دارای معماری زیبا و منحصر به فرد است و دارای یک سکوی شیشه ای می باشد که در ارتفاع بالای این برج قرار دارد. این سکو در بالاترین نقطه برج قرار دارد و از طریق یک آسانسور پر سرعت قابل دسترس است. بازدیدکنندگان از طریق این آسانسور می توانند برای تماشای زیبایی های شهر به بالاترین نقطه برج و روی سکوی شیشه ای بروند و چشم انداز زیبا و حیرت انگیز و در عین حال وحشت آوری را نظاره گر باشند.

 

موزه هنر شانگهای

این موزه بزرگترین موزه هنری آسیا محسوب می شود که در آن آثار هنری مدرن زیادی در معرض نمایش قرار داده شده است. این آثار شامل آثار برجسته هنرمندان چینی، آثار مربوط به هنر چینی و آثار هنر مدرن چین است. این موزه برای گردشگرانی که به آثار هنری به ویژه نقاشی ها و آثار هنری مدرن علاقه دارند می تواند بسیار جالب و جذاب باشد.   با تور بالی سفری خاطره انگیز را تجریه کنید.

مرکز هنرهای شرقی نیز مانند موزه هنر، دارای آثار هنری برجسته و همچنین مرکزی برای اجرای موسیقی کلاسیک چینی و اپرا به همراه تولیدات نمایشی می باشد که به نوبه خود می تواند مکان مناسبی برای بازدید گردشگران باشد.

 

معبد longhua شانگهای

کشور چین به دلیل جمعیت زیادی که دارد، انواع دین ها و مذاهب را نیز شامل می شود به همین دلیل انواع معابد نیز در این کشور و شهر شانگهای وجود دارد.

یکی از مشهورترین معابد، معبد longhua بودائیان است که از قدیمی ترین معابد شانگهای محسوب می شود. این معبد که در سال 242 میلادی ساخته شده از جنس چوب و آجر و دارای ارتفاع 40 متر می باشد. این معبد در قرن 10 به دلیل آسیب هایی که متحمل شده بود دوباره مورد بازسازی و ترمیم قرار گرفت و هنوز مورد توجه بوداییان قرار دارد.

این معبد شامل 5 تالار به نام های تالار مایتریا، تالار مجسمه بودا، تالار پادشاه آسمانی، تالار چهار پادشاه و تالار بزرگ شیخ کبیر است. این تالارها دارای مجسمه های بزرگ و غول پیکر بودا و زنگی بزرگ و قدیمی متعلق به قرن 16 می باشد. برج ناقوسی که در این معبد است زنگی به ارتفاع 2 متر و وزنی معادل 5 تن دارد که در برخی از مراسم و مناسبت های مذهبی و خاص، به صدا در می آید. در این معبد کتابخانه ای نیز وجود دارد که شامل نسخ قدیمی و 500 نقاشی از بودا است.      

گردشگران ایرانی برای سفر به شهر بزرگ شانگهای می توانند با تهیه تور ارزان شانگهای، از این مکانهای زیبا و تاریخی بازدید کنند و سفری خوب و به یاد ماندنی داشته باشند.

منبع: safarbato.co