به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی، نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران صبح امروز در مراسم بزرگداشت سردار سرافراز جهان اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای اقدام تروریستی آمریکا در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی برای خود او نهایت آرزو و استجابت دعا و قبول شدن دعای ۴۰ ساله برای آسمانی شدن آن سردار بود.

وی افزود: سردار شهید سلیمانی در مراسم دعای عرفه سال گذشته در مشهد مقدس از حضرت رضا(ع) شهادت خواست و رهبری به او به خاطر این شهادت تبریک گفتند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه شهادت او‌ برای جبهه و مکتب مقاومت باعث جان دادن به آن و جاودانی گشتن آن شد گفت: شهادت حاج قاسم سلیمانی عالم را تکان داد.

وی افزود: دشمن گمان داشت با شهادت تهرانی مقدم صنعت موشکی ما تعطیل می‌شود و همچنین جریان مقاومت ما نیز با شهادت حاج قاسم تعطیل خواهد شد اما از زمانی که تهرانی مقدم شهید شد جریان موشکی کشور سرعت یافت.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی با اشاره به اینکه تشییع شهید سلیمانی در مشهد یکی از برجسته‌ترین تشییع‌ها بود تصریح کرد: ترامپ با شهادت حاج قاسم خواب راحت را از دست داد.

وی افزود: با رفتن این بزرگان مکتبشان می‌ماند زیرا این‌ها شاگردان امام حسین(ع) هستند و این شهادت‌ها برای جبهه مقاومت مبارک بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران ضمن بااهمیت دانستن ابعاد الگویی حاج قاسم و ضرورت پرداختن به آن ادامه داد: حاج قاسم با توان خودش تبدیل به الگو شد و نه اینکه خدا او را استثنا آفریده بود بلکه خودش، خودش را استثنا کرد لذا باید از حاج قاسم سلیمانی  الگو بگیریم.

وی افزود: حاج قاسم سلیمانی سرباز ولایت بود و درک درست از مواضع رهبری داشت و برای عمل به فرمان رهبری پیش رو بود.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی خاطرنشان کرد: یکی از مطالبات حاج قاسم این بود که قدردان رهبری باشیم و قدردانی با فهمیدن ایشان و عمل به فرمان‌ها ایشان است لذا حاج قاسم سلیمانی فردی یک بعدی نبود بلکه فردی جامع بود.

وی با اشاره به قدرت تدبیر، منطق و اقناع سازی مثال‌زدنی شهید سلیمانی افزود: سید حسن نصرالله نیز همواره به تدبیر حاج قاسم اعتراف داشت.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی کاری نداشت که نتیجه یک کار چه می‌شود، او فقط به تکلیف خود توجه می‌کرد و انجام می‌داد البته شهید سلیمانی از کنار امور منکر بی‌تفاوت عبور نمی‌کرد.

وی افزود: من بعد از شهادت شهید حججی بررسی کردم که چرا خدا این شهید را آن‌قدر عزت و آبرو داد و متوجه شدم که این شهید همواره می‌خواست گمنام باشد اما خدا او را بالا برد که این‌ها همه از اخلاص این شهید بود.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی اظهار کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی متعلق به جهان اسلام است و تنها متعلق به کرمان یا ایران نیست و پاسخ آن‌هایی که می‌گفتند «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران» را داد.

وی ضمن اشاره به ساده زیستی حاج قاسم سلیمانی افزود: حاج قاسم تکلیف گرا بود و مصداق بسیاری از آیات قرآن بود لذا در مکتب شهید سلیمانی باید شاگردی کنیم.

انتهای پیام/