به گزارش صبح توس؛  علی رستمی، معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه صبح امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی فرماندهی و مدیریت بحران این شهرستان با ارزیابی عملکرد و برشمردن نقاط ضعف و قوت دستگاه های اجرایی در موضوع مدیریت بحران برف در روزهای گذشته، از خدمات و اقدامات دستگاههای ذیربط تقدیر کرد و افزود: احصاء نقاط ضعف و قدرت دستگاه های اجرایی در مواجه با بحران های مختلف الزامی است تا در صورت بروز بحران بتوان اقدام صحیح تر و سریعتر صورت گیرد.

وی بر لزوم نگاه ویژه مسئولان استانی و کشوری بر محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه محور مواصلاتی تربت حیدریه به مشهد در کریدور شمال به جنوب کشور واقع شده و سالانه میلیونها تردد در آن انجام می شود لازم است مسئولان کشوری نسبت به تجهیز و امکانات لجستیکی و فراهم کردن زیر ساخت مناسب برای مواقع بحران نگاه ویژه ای داشته باشند.

رستمی همچنین بر لزوم ایجاد یک مرکز استراتژیک امدادی در گردنه خماری و در ورودی تونل جهت تسریع در امر خدمت رسانی و ورود خودروهای امدادی در اسرع وقت تاکید کرد و افزود: گردنه خماری یکی از ۱۱۲ گردنه برف گیر کشور بشمار می رود که در فصل زمستان با بارش شدید بارف برای مدتی مسیر مواصلاتی تربت به مشهد مسدود و بسیاری از مسافران و خودرها گرفتار برف می شوند.

فرماندار تربت حیدریه در ادامه بر لزوم هماهنگی هر چه بیشتر پلیس راهور و فرماندهی انتظامی منطقه در خصوص اعمال محدودیت های ترافیکی و تدابیر لازم در محورهای مواصلاتی در هنگام نوسانات جوی تاکید و بیان داشت: در مواقع بحران نیازمند اتخاذ تدابیری هستیم که با هماهنگی مدیریت بحران بتوانیم این شرایط را بنحو مطلوب تری مدیریت کنیم.

گفتنی است طی بارش شدید برف و کولاک در روزهای جمعه و شنبه ۲۰ و ۲۱ دیماه جاری محور مواصلاتی تربت حیدریه به مشهد در دو شب بصورت متوالی کاملا مسدود شد و بیش از ۵ هزار مسافر گرفتار برف در شهرهای رباط سنگ و تربت حیدریه اسکان اضطراری یافتند.

همچنین تمام راههای روستایی و فرعی آین شهرستان تا عصر روز بکشنبه ۲۲ دیماه مسدود که با تلاش راهداران و عوامل امدادی این محورها نیز بازگشایی شد.

انتهای پیام/