به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی دستجردی، امام جمعه قوچان  ضمن تبریک سالروز تاسیس شورای آموزش و پرورش گفت: شورای آموزش و پرورش، جایگاه و قدرت بسیار خوبی دارد و نقش موثری در کمک به آموزش و پرورش و حل مشکلات آن دارد و الحمدلله با پیگیری های مناسب از طریق شورای آموزش و پرورش استان شاهد تاسیس دانشگاه فرهنگیان در این شهرستان بودیم.

وی ضمن تسلیت شهادت شهید نواب صفوی و یاران باوفای ایشان، ادامه داد: ایمان، اخلاص و شجاعت، بارزترین ویژگی شهدا بوده و شهید نواب صفوی، انسانی منحصر به فرد بود؛ به گونه ای که مقام معظم رهبری با قریب به این مضمون فرموده اند که شخصیت انقلابی ایشان تاثیرپذیرفته از شهید نواب صفوی است.

وی با بیان اینکه غفلت از یادشهدا باعث تغییر مسیر انقلاب و عدم توجه به دستورات رهبری و فرمواشی آرمان های انقلاب اسلامی می شود، افزود: ریل گذاری خدمت صادقانه به مردم از مسیر شهدا می گذرد و امیدواریم همه ما آن را درک کنیم.

وی با اشاره به اعلام تایید و رد صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: دشمن درصدد آسیب زدن به شورای نگهبان و ایجاد شبهه پیرامون عملکرد این نهاد است اما این در حالیست که شورای نگهبان طبق قانون از قانون اساسی حراست می کند.

وی تصریح کرد: کسانی که رد صلاحیت می شوند به معنای این نیست که انسان بدی هستند بلکه به این معناست که بنا به دلایلی نمی تواند در جایگاه نمایندگی مجلس قرار بگیرند و باید متوجه باشیم که خدای نکرده با زبان و یا عمل خودمان، این نهاد انقلابی و قانونی را زیر سوال نبریم.

حجت الاسلام دستجردی با اشاره به سیل سیستان و بلوچستان نیز خاطر نشان کرد: این استان وسعت بسیار زیادی دارد و دارای شهرها و روستاهای نزدیک و دوری نسبت به مرکز استان است و باتوجه به خشکسالی های اخیر، شاهد وقوع سیلی ویرانگر و گسترده در این استان هستیم.

وی یادآور شد: عده ای از مردم خوب قوچان که در موضوعات و فنون مختلف آمادگی و تخصص دارند در حال اعزام به سیستان و بلوچستان هستند و انشالله شاهد حرکتی سازنده از سوی مرد شریف قوچان خواهیم بود.

خطیب نماز جمعه قوچان در ادامه با بیان اینکه اخراج آمریکا یکی از موضعاتی است که می بایست با قدرت به آن بپردازیم، گفت: خروج آمریکا از این منطقه نیازمند همت امت و حکومت های این منطقه هستند اما باید بپذیرم که برخی حکومت های منطقه جیره خوار آمریکا هستند و بننابراین باید به همت امت ها، آمریکایی ها را از منطقه اخراج کنیم.

وی تاکید کرد: آمریکایی ها وارد هر منطقه ای بشوند، سبک زندگی و فرهنگ آن منطقه را تغییر می دهند و هویت جامعه را نیز دچار مشکل و دگرونی می کنند و در سایه آن غیرت، دین و اسلام تحت تاثیر قرار می گیرد.

امام جمعه قوچان با بیان اینکه آمریکا بارها  با صدای بلند اعلام کرده است که بخاطر نفت به این منطقه آمده است، گفت:  نتیجه جوشش خون سردار سلیمانی انشالله منجر به خروج آمریکا از این منطقه خواهد شد.

وی بیان داشت: در جریان حمله موشکی به پایگاه نظامی آمریکا برخی ها حرف هایی می زنند که غیرمنطقی است و سوال اینجاست که چطور آمریکایی ها اعلام می کنند که ما از حمله موشکی اطلاع داشتیم اما هیچ اقدامی برای ردگیری و انهدام موشک ها انجام نداده اند و من متعجب هستم  از برخی افرادی که در فضای مجازی به چنین موضوعاتی دامن بزنند.

خطیب نماز جمعه قوچان با بیان اینکه بعد از هفتاد هشتاد سالها تنها کشوری که توانست و جرات کرد به آمریکا حمله کند و هیمنه این کشور را بشکند، جمهوری اسلامی ایران بود، تصریح کرد: سردار حاجی زاده یک ماه قبل، در سوریه ترور شد و پس از اینکه نتوانستند وی را به شهادت برسانند آبروی وی را نشانه گرفتند.

حجت الاسلام دستجردی با بیان اینکه سانحه سقوط هواپیمایی اوکراین حادثه ای تلخ و بسیار سنگین بود، گفت: ولی باید به این نکته توجه کنیم که چرا افرادی که اقدام به روشن کردن شمع و اقداماتی مشابه کردند، پس از اعلام خبر نحوه سقوط این هواپیما دست به چنین اقداماتی زدند و پیش از آن این اقدامات برای ابراز همدردی با بازماندگان این احدثه انجام ندادند.

وی با اشاره به اقدامات سفیر انگلیس در طی روزهای اخیر نیز بیان داشت: مسولین سیاست خارجی باید ندای ملت بزرگ ایران را بشنوند و سفیر انگلیس را به کشور راه ندهند، زیرا وقتی وی شبانه از کشور فرار می کند حتما کاسه ای زیر نیم کاسه بوده است.

وی با بیان انکه باید مراقب باشیم زیرا دشمن زخم خورده است و می خواهد خسارات خود را جبران کند، گفت: بدترین سوال و سوال انحرافی این است که بگویند چرا این خبر دیر اعلام شد؟ این سوال، سوال دشمن است زیرا سردار حاجی زاده تصمیم داشت این خبر را همان روز اعلام کنند ولی به وی اجازه داده نشد و در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار نیست که سر کسی شیره بمالد زیرا امامی داریم که در تمام امور از جمله عدات و فقه سرآمد همگان است.

امام جمعه قوچان با بیان اینکه سردار حاجی زاده با شجاعت تمام مسئولیت ها را به گردن گرفت و این در حالی بود که وی در همان روز در غرب کشور بود، تاکید کرد: سپاه قدرتمند ما، متکی به امامت جامعه و ملت بزرگ ما است و هیچگاه به نیروهای نظامی و انتظامی خود پشت نخواهیم بود.

خطب نماز جمعه قوچان با اشاره به اعلام اجرای مکانسیم ماشه از سوی اروچا در جریان برجام نیز خاطر نشان کرد: اروپا اعلام کرده است که پرونده ایران را به کمیته حل اختلاف ارجاع دهد و مکانیسم ماشه فعال شود که جزئیات آن به این صورت است که اگر یکی از طرفین به تعهدات خود عمل نکرد باید پرونده به این شورا ارجاع شده و در طول یک ماه بررسی شود و اگر پرونده به شورای امنیت هم ارجاع شود، مطمئن باشید که جرات حمله به ایران اسلانی را ندارند و معتقدیم برای برای عبور از این بحران ها دولت و مسئولین اجرایی نیز می بایست از توان و ظرفیت داخلی برای حل مشکلات اقتصادی کمک بگیرند.

انتهای پیام/