به گزارش صبح توس؛ به دنبال انتشار شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر مرگ یک جوان درگزی در اثر خطای یکی از پزشکان بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان، به گفتگویی با مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان درگز پرداخته و علت را از وی جویا شدیم.

سعید بیرجندی به خبرنگار ما گفت: در سه شنبه شب گذشته یک جوان به علت جراحت از ناحیه کف دست به بیمارستان آمد و با توجه به اینکه خونریزی شدیدی در شریان‌های اصلی او اتفاق افتاده بود؛ نامبرده به‌سرعت بستری شد.

مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان درگز توضیح داد: با توجه به‌شدت جراحات و احتمال ازکارافتادن عصب‌های انگشتان دست، تصمیم بر آن شد که اعمال تخصصی جراحی در اتاق عمل بر روی این فرد انجام شده تا در آینده دچار مشکلات بعدی نشود.

وی افزود: پس از پایان موفق عمل جراحی، فرد به اتاق ریکاوری منتقل شد اما چند لحظه پس از به هوش آمدن، ضربان قلب به‌طور نامعمول کاهش یافت و تلاش یک‌ساعته متخصصان جراحی، بیهوشی و قلب برای احیای وی موفقیت‌آمیز نبود و متأسفانه این جوان جان خود را از دست داد.

بیرجندی تصریح کرد: به دستور مقام محترم قضائی، جسد وی برای کالبدشکافی و محتویات پرونده پزشکی او نیز برای بررسی قصور پزشکی و تحقیق در مورد علت حادثه به پزشک قانونی استان منتقل شده است.

این گزارش پس از دریافت پاسخ پزشکی قانونی و مشخص شدن علت اصلی فوت این جوان درگزی تکمیل خواهد شد.

انتهای پیام/