جواد اشترایه مدیر شبکه بهداشت و درمان رشتخوار در گفت و گو با خبرنگار صبح توس گفت: در پی بارش سنگین برف طی این هفته در سطح شهرستان رشتخوار پرسنل مامایی مرکز سنگان رشتخوار شب یکشنبه گذشته اقدام به پیگیری تلفنی وضعیت مادران باردار می نمایند، که در تماس با 2 نفر از مادران باردار روستای ملک آباد و باسفر که در هفته آخر بارداری بوده اند، متوجه علائم و قریب الوقوع بودن زایمان آنها می شوند.

وی در همین رابطه افزود: به محض اطلاع از وضعیت مادارن به سرعت یک پزشک به همراه تیم سلامت از مرکز بهداشت سنگان با هماهنگی اورژانس ۱۱۵ مرکز رشتخوار و سنگان به محل های مورد نظر اعزام شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رشتخوار گفت: ابتدا اورژانس ۱۱۵ مرکز رشتخوار به منزل مادر در روستای باسفر مراجعه می کند. و مادر را به بیمارستان نهم دی تربت حیدریه اعزام می کند.

دکتر اشترایه افزود: با توجه به شرایط خاص این مادر، مادر از تربت حیدریه به بیمارستان امام رضا (ع) مشهد اعزام می شود و در آنجا تحت عمل سزارین قرار می گیرد.

وی یادآور شد: مادر باردار دوم نیز توسط اورژانس ۱۱۵ مرکز سنگان از روستای ملک آباد به بیمارستان نهم دی تربت حیدریه اعزام می شود و در ساعت ۱۷ همان روز به صورت طبیعی زایمان می کند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون وضعیت عمومی مادران و نوزادان مناسب می باشد، اذعان داشت: شهرستان رشتخوار دارای ۷ مرکز خدمات جامع سلامت و ۱۵ تیم سلامت است.

انتهای پیام/