به گزارش صبح توس؛ وحید جلیلی، مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی امشب در اختتامیه دهمین جشنواره عمار که در سینما هویزه مشهد برگزار شد، اظهار کرد: از ۱۳ سال پیش جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شروع به کارکرده است و امروز به لطف خدا به توفیقاتی دست‌یافته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۲ هزار ساعت خاطرات شفاهی توسط این جبهه ضبط‌شده است، گفت: کاری که در راستای جمع‌آوری تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی کرده‌ایم یک صدم کاری که باید می‌کردیم نیست زیرا در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان تأکید فراوانی بر این موضوع داشتند.

جلیلی تصریح کرد: در خصوص تاریخ سیاسی انقلاب اسلامی کارهای زیادی شده و جاهای مختلفی در این خصوص فعال‌شده‌اند و کتاب‌های زیادی در خصوص تاریخ انقلاب اسلامی را چاپ کرده‌اند.

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با بیان اینکه ۳۰ هزار عنوان در خصوص دفاع مقدس چاپ شده است، ادامه داد: انقلاب ما بر اساس فرهنگ شکل گرفت‌ ولی متأسفانه در خصوص تاریخ فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی به‌درستی کار نشده است و بی‌مهری‌های فراوانی در این خصوص مشاهده کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: بچه مذهبی‌ها کارهای بسیار بزرگی کرده‌اند و به جرئت در همین مشهد صدها هزار گروه سرود در زمان انقلاب ایجاد شد و طلبه‌ها و فعالان فرهنگی اقدامات قابل توجهی در این خصوص انجام دادند اما در خصوص این اقدامات حتی یک فیلم یا کتاب نوشته نشده است و شاهد آن بوده‌ایم که بی‌مهری بهت‌آوری در خصوص تاریخ فرهنگی انقلاب اسلامی رخ‌داده است.

جلیلی با انتقاد از سیاست‌های صداوسیما گفت: متأسفانه امروزه برای ساخت و پخش چه مزخرفاتی در صداوسیمای ایران پول‌های هنگفتی خرج می‌شود که طی چند وقت گذشته شاهد بودیم سلبریتی هایی که از بودجه این کشور ارتزاق می‌کنند چگونه در مقابل این نظام قرار گرفتند.

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی یادآور شد: یک سریال در مورد بچه‌های جهاد و همین بچه‌های تبلیغات ساخته نشده است اما صداوسیما بستری برای بیان فکر مسموم برخی سلبریتی ها شده است.

وی تصریح کرد: الیور استون چند وقت پیش به تهران آمد و گفت چرا شما در خصوص انقلاب فیلم‌های فاخر نمی‌سازید و در این هنگام عده‌ای معلوم الحال به اعتراض برخاستند و می‌گفتند چرا در این جلسه فرهنگی از سیاست صحبت می‌کنید و مانع صحبت‌های این فیلم‌ساز آمریکایی شدند.

جلیلی با بیان اینکه مسئولان متأسفانه ما در مقابل برخی افراد سخیف گردن خم می‌کنند، گفت: قاسم سلیمانی در جمع بچه‌های فرهنگی انقلاب اسلامی گفت چند تا مستند در مورد احمد کاظمی‌ها ساخته شده است لذا ما واقعاً در این خصوص کم‌کاری کرده‌ایم و باید بیشتر به این موضوع توجه کنیم.

وی افزود: با تاریخ فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی شروع کرده‌ایم و امیدواریم بقیه هنرمندان نیز به این عرصه ورود کنند و باید بگویم تمام جهان منتظر این است که انقلاب اسلامی ما را بشناساند اما حتی یک فیلم سینمایی در این خصوص نداریم.

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تصریح کرد: در کتاب کاف میم که آقای پاکسیما زحمت آن را کشیده‌اند، بخشی از آن قابلیت فیلم نامه سازی دارد و می‌توان فیلم بسیار خوبی از این کتاب ساخت.

وی در پایان تأکید کرد: وقتی در خصوص جنایات پهلوی و امثال آن کاری انجام‌نشده امروز شاهد بزک کردن پهلوی خون‌خوار هستیم زیرا نتوانسته‌ایم چهره واقعی آن‌ها را به نسل جوان که جنایات آن‌ها را ندیده‌اند نشان دهیم.

انتهای پیام/