احسان کریمی، معاون فنی و عمرانی فرماندار تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ گفت: پس از بارش رحمت الهی، تمام دستگاههای اجرایی و مدیریت بحران شهرستان با اولویت بازگشایی مسیرهای اصلی و با تمام امکانات و تجهیزات بسیج شدند که خوشبختانه از روز گذشته مسیر های اصلی بازگشایی شد.

وی بیان کرد: تربت حیدریه بیش از ۱۲۰ روستا دارد که اغلب روستاها در محاصره برف و راههای ارتباطی مسدود بود، لذا با کمک دستگاههای اجرایی و عوامل امدادی و همچنین مشارکت دهیاران و اهالی روستا در حال بازگشایی معابر روستایی در جلگه رخ، کدکن و بایگ هستیم که البته اولویت بندی شده و طبق اولویت کار پیش می رود.

کریمی گفت: با تلاش راهداران و دستگاههای اجرایی و امدادی تلاش می کنیم نهایتا تا فردا قبل از ظهر تمامی معابر فرعی و روستایی بازگشایی شود.

وی همچنین از نجات یک خانواده ۵ نفره محاصره در برف در دامنه کوههای رزگ تربت حیدریه خبر داد و افزود: بنا بر اعلام جمعیت هلال احمر تربت حیدریه یک خانواده ۵ نفره که در دو روز گذشته در محل دامداری خود در دامنه کوههای رزگ و فدیهه از توابع بخش بایگ تربت حیدریه، در محاصره برف بودند با تلاش نیروهای هلال احمر و اهالی روستا نجات یافتند.

معاون عمرانی فرماندار تربت حیدریه خاطر نشان کرد: دو تیم امداد و نجات با تلاش های شبانه روزی و با کمک ماشین آلات راهداری در صدد بازگشایی مسیر و رسیدن به محل بودند که با توجه به صعب العبور بودن منطقه تا ساعت ۴ بامداد امروز تلاش ها بی نتیجه ماند که بلافاصله درخواست امداد هوایی به استان ارائه شده و بالگرد در مسیر بود که با تماس اهالی روستا اعلام شد این خانواده نجات یافتند.

بنا بر اعلام سازمان هواشناسی در ۴۸ ساعت گذشته در تربت حیدریه بین ۴۰ تا ۸۰ سانتیمتر برف باریده و صبح امروز این شهرستان با دمای ۱۳ در جه زیر صفر رکورد دومین شهر سرد کشور را به خود اختصاص داد.

انتهای پیام/