حجت‌الاسلام مظفر کاوه، مسئول بسیج سازمان صدا و سیما در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون چالش‌های مدیریتی در تحقق گام دوم انقلاب اظهار کرد: در موضوع بیانیه گام دوم انقلاب باید رویکردی جدید و نو نسبت به فعالیت بسیج داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اصولاً در جوامع انسانی افراد به فعال، منفعل و ایستا قابل تقسیم‌بندی است افزود: جامعه بسیج هیچ‌گاه منفعل نبوده، همیشه در میدان‌های مختلف آمادگی خود را نشان داده و در عرصه فرهنگی و نرم‌افزاری بایستی تحولی در این زمینه با هدف پیشرفت ایجاد شود.

مشاور مدیر شبکه تهران گفت: در گام دوم انقلاب بایستی اهداف بسیج پویا، زنده و فعال و بصیر در اقشار مختلف محقق شود تا افق آینده کشور را تبیین کند و برنامه‌ریزی مطلوبی برای چهل ساله دوم داشته باشد.

وی ضمن تأکید بر اهمیت در نظر گرفتن اهداف بلند، حرکت با قوت، بصیرت و امید به سمت اهداف و اعمال مدیریت صحیح افزود: رسیدن به این اهداف و افق‌های بلند نیاز به برنامه‌ریزی و شناسایی استعدادهای نهفته و بالقوه جامعه دارد که این جمعیت پرتوان بسیجی می‌تواند استعدادها را پیدا کرده تا به فعلیت برسند.

حجت‌الاسلام کاوه با اشاره به ضرورت جوان‌گرایی در افق پیش روی نظام اسلامی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند بایستی کادرسازی انجام شود، یعنی نه تنها در بسیج بلکه در همه عرصه‌های مدیریتی کشور بایستی تربیت نیرو صورت گیرد و بتوانیم شخصیت‌های توانمند و جدید جوان‌ها را در گام دوم انقلاب فعال شوند و به آن‌ها میدان داده شود.

وی افزود: افق آینده کشور در اختیار جوانان است و اگر اجازه حضور در میدان‌های مختلف برای آن‌ها فراهم نشود و در مسئولیت‌ها حضور نداشته باشند در آینده شکست خواهیم خورد.

مسئول بسیج سازمان صدا و سیما ادامه داد: امروز نسل نو و نخبگان جوان بهتر از گذشتگان می‌توانند مدیریت کنند چراکه زمان و اهمیت فرصت‌های انقلاب اسلامی را بهتر درک می‌کنند.

وی افزود: پویایی، بصیرت و زمان‌شناسی بسیج به این است که به نسل‌های نو میدان داده شود و عرصه را برای آن‌ها باز کنیم لذا در تمام عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی باید کادرسازی صورت گیرد و دولت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

حجت‌الاسلام کاوه خاطرنشان کرد: قطعاً دولت‌مردان کهنسال تجارب خوبی از گذشته دارند اما در هرصورت بایستی جوانان پرنشاط بااستعداد را به خدمت بگیرند و نظارت و مشورت‌ها را اعمال کند.

وی افزود: پیامبر اکرم(ص) نیز در مهم‌ترین عرصه‌ها به جوانان بها می‌دادند و در آخرین لحظات عمر شریف خودشان توصیه به حضور برخی باتجربه‌ها در لشکر یک جوان دارند لذا اگر در دولت و زمینه‌های فرهنگی عرصه‌های فعالیت به جوانان سپرده نشود و جوان‌گرایی را نادیده بگیریم آسیب جدی به کشور وارد خواهد شد.

مسئول بسیج سازمان صدا و سیما گفت: پرداختن به موضوع تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب دارای اهمیت فراوان است و اولین جریانی که باید میدان‌دار این صحنه باشند، بسیجیان هستند و ادارات و مسئولان باید در این زمینه با وزرا ارتباط بگیرند تا در این عرصه تسهیل‌گری صورت بگیرد و موانع برطرف شود.

وی افزود: بسیج بازوی پرقدرت برای مرد و نهادهای مختلف برای تحقق اهداف انقلاب محسوب می‌شود و در تمام ادارات بسیجیان، فعال‌ترین و دلسوزترین افراد در نهادها هستند که بایستی از این پتانسیل بهره‌گیری شود.

انتهای پیام/