به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام علی خداشاهی شب گذشته در مراسم گرامی داشت جان‌باختگان حادثه هواپیمای اوکراین در مسجد جامع سبزوار با بیان اینکه مردم همه از این حادثه تلخ ناراحت هستند اظهار داشت: واکنش سپاه بعدازاین حادثه بلوغ مسئولین پذیری در کشور بود که به نمایش گذاشته شد.

وی بابیان اینکه هرچند این اتفاق در پی یک خطای انسانی و سهواً به وقوع پیوسته است ادامه داد: همه خواستار برخورد قانونی با افرادی هستند که مسئول وقوع آن و کشته شدن 170انسان شده‌اند.

خداشاهی همچنین به برخی اتفاقات این‌چنین و کشته شدن افراد در پی حوادث مختلف در کشور اشاره کرد و افزود: متأسفانه در برخی از این اتفاقات مانند حادثه قطار تبریز مشهد مردم هیچ‌گونه عذرخواهی از مسئولین مربوط ندیدند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه سبزوار به ترور سردار سلیمانی اشاره کرد و افزود: در پی این ترور تمام جهان اسلام و همچنین انسان‌های آزاده‌ای که خود و امنیت منطقه را وامدار این شهید می‌دانستند عزادار شدند.

خداشاهی با اشاره به اینکه خود آمریکایی‌ها هم تصور نمی‌کردند در تشییع شهید حاج قاسم سلیمانی این تحولات در جهان اسلام و کشورهای منطقه رخ دهد تأکید کرد: آن‌ها تمام تلاششان را خواهند کرد تا اتحاد ایجادشده در بین مردم را با تجمعات اعتراضی از بین ببرند.

وی ادامه داد: متأسفانه در این حوادث برخی که حتی برای شهادت حاج قاسم کوچک‌ترین پیامی نداده‌اند حال بعد از چند روز داعیه‌دار هواپیما شده‌اند.

وی به دستگیری سفیر انگلیس در آشوب‌های مقابل یکی از دانشگاه‌های تهران اشاره کرد و افزود: این بار استکبار جهانی دست‌پاچه‌تر از همیشه وارد این گود شده‌اند.

انتهای پیام/