به گزارش صبح توس؛ شادی و نشاط و فراهم کردن بستر زیرساخت‌ها و امکانات بخش‌های مختلف برای نوجوانان و جوانان یکی از ضرورت‌های امروز جامعه است که برنامه ریزان باید نسبت به این امر مهم علاوه بر تغییر نگرش‌ها و توجه اساسی، باید برنامه‌ریزی اصولی اتخاذ کنند.

تنها استخر سرپوشیده و نیمه‌کاره بخش دولتی در شهرستان خلیل‌آباد پس از چندین سال از آغاز ساخت آن به حال خود رهاشده و مسئولان امر نیز دیگر تمایلی به تکمیل آن ندارند.

شهروندان شهرستان خلیل‌آباد برای استفاده از امکانات ورزش شنا باید سختی‌های مسیر با شهرستان‌های هم‌جوار را به جان بخرند تا بتوانند به ورزش موردعلاقه خود برسند.

جمعی از شهروندان یادآور شدند طولانی شدن اجرای این‌گونه طرح‌ها زمینه انتقاد و گلایه مردم را به دنبال دارد و باید مسئولان تلاش کنند تا مردم نا امید نشوند.

 

هزینه ایاب و ذهاب از هزینه استخر بیشتر است

یکی از جوانان خلیل‌آباد که برای استفاده از استخر به شهرهای هم‌جوار مراجعه می‌کند در این خصوص اظهار داشت: تأمین هزینه استخر به‌خودی‌خود برای نوجوانان و خانواده‌ها یک معضل است و حال با هزینه‌های ایاب و ذهاب به شهرهای کاشمر و بردسکن نیز بیشتر می‌شود.

استخر شنای شهدای شهر خلیل‌آباد که با همت بخش خصوصی به‌عنوان مهم‌ترین طرح در حال ساخت این شهرستان که کلنگ آن در سال ۹۶ بر زمین زده شد به دلیل نوسانات قیمتی تا به امروز با پیشرفت کندی روبرو بوده است.

وی با بیان اینکه مشکل بعدی در خطرات ترددها است به‌خصوص جاده بردسکن که دوطرفه و بسیار حادثه‌خیزتر است، خاطرنشان کرد: به دلیل بُعد مسافت مشکل خواهران برای استفاده از استخر چند برابر شده و مشکلات عدیده‌ای در پی دارد که بسیاری از شهروندان قید استفاده از استخر را می‌زنند.

این شهروند خلیل‌آبادی تصریح کرد: طرح‌های آموزش شنا در خلیل‌آباد به دلیل بُعد مسافت اجرا نمی‌شود چون باید تعداد بیشتری برای این کار در کاشمر یا بردسکن حضور پیدا کنند که به‌صرفه نیست.

داشتن یک استخر در شهرستان ۵۲ هزارنفری مطالبه زیادی نیست

یکی دیگر از جوانان خلیل‌آباد با بیان این سؤال که جمعیت ۵۰ هزارنفری شهرستان خلیل‌آباد آیا لیاقت داشتن ساده‌ترین امکانات رفاهی ورزشی را ندارند، اذعان کرد: جهت ورزش و رفاه باید به شهرستان دیگر طی مسیر کنیم که خطرات خاص خود را دارد.

وی همچنین با بیان اینکه یک سرمایه‌گذار برای تأمین نیاز مردم به استخر پیش‌قدم شده است، عنوان کرد: چرا دولت از بخش خصوصی حمایت نمی‌کند و چرا این‌قدر سنگ‌اندازی از این سمت برای بخش خصوصی می‌شود.

 

استخرهای کاشمر و بردسکن با شهروندان خلیل‌آبادی پر می‌شود

ابوالفضل وطن‌پرست، مدیر باشگاه فوتبال ستارگان شهر خلیل‌آباد در این خصوص با بیان اینکه بعد از گذشت چندین سال از شهرستان شدن خلیل‌آباد هنوز کمبود استخر به‌عنوان یک تفریح سالم بیشتر و بیشتر به چشم می‌آید، تشریح کرد: شاید وقتی برای کسی در مسیر رفتن به استخر کاشمر یا بردسکن اتفاقی رخ می‌دهد آن‌وقت مشکل بیشتر به چشم خواهد آمد.

وی با بیان اینکه همه‌روزه حدود ۵۰ درصد استفاده‌کنندگان از استخرهای کاشمر و بردسکن از شهرستان خلیل‌آباد است، تأکید کرد: یک سرمایه‌گذار هم که قدم پیش گذاشته بعد از گذشت دو سال علی‌رغم تلاش‌های فراوانی که داشته هنوز راه به‌جایی نبرده است که من نمی‌دانم مشکل کجاست.

رئیس پارلمان مشورتی جوانان خلیل‌آباد در ادامه بیان کرد: اگر مسئولان هر کاری برای ایجاد یک استخر در شهرستان انجام دهند کم است و حتی اگر هرروز وقتی را به جهت پیگیری تکمیل استخر و رفع مشکلات آن اختصاص دهند رواست.

 

با موتورسیکلت جاده خطرناک را برای استفاده از استخر طی می‌کنم

یکی  از اهالی روستای مزده طی ارسال پیامی به خبرنگار یار خراسانی، گفت: ما از اهالی روستای مزده هستیم و همیشه مجبوریم برای رفتن به استخر مسافت زیاد بردسکن با آن جاده خطرناک را طی کنیم که بیشتر مواقع با موتورسیکلت است درصورتی‌که اگر در خلیل‌آباد بتواند یک استخر درست کنند لازم نیست این جاده خطرناک و مسافت طولانی را طی کنیم.

 

مشکلات چشمگیری در راه استفاده از استخر شهرهای هم‌جوار وجود دارد

داریوش نجاتی یکی از جوانان خلیل‌آبادی در این خصوص اظهار کرد: استقبال بی‌نظیر ورزش دوستان شهرستان خلیل‌آباد از ورزش شنا و استفاده مکرر از استخرهای کاشمر و بردسکن نشان‌دهنده علاقه زیاد به این ورزش است.

وی همچنین ادامه داد: مشکلات چشمگیری در این مسیر نظیر گران بودن هزینه رفت‌وآمد، بیمه و عدم همکاری برخی ارگان‌ها وجود دارد و حتی استفاده از استخرهای این شهرها اولویت‌بندی برای افراد بومی است.

وی گفت: اگر این امکانات در شهرستان باشد هم مشکلات برطرف می‌شود و هم سرمایه در منطقه می‌ماند و هم اشتغال‌زایی صورت می‌گیرد.

 

 

استخر شهدای خلیل آباد 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد / نوسانات قیمتی پروژه را خواباند / بزودی کار ساخت استخر آغاز می شود

احمد بهرامیان، سرمایه گذار استخر شهدای شهر خلیل آباد با اشاره به روند اجرای کار استخر شنا، اظهار داشت:  طی ملاقاتی که با وزیر ورزش و جوانان به واسطه هماهنگی مدیرکل ورزش خراسان رضوی انجام شد مبلغ 2 میلیارد تومان تسهیلات به این استخر اختصاص یافت و طی چند روز آینده کار ساخت از سر گرفته می شود.

وی با بیان اینکه 90 درصد توقف در پیشرفت ساخت استخر مربوط به نوسانات قیمتی بازار بود، خاطرنشان کرد: بروارد ریالی پروژه استخر شهدای خلیل آباد که در سال 96 کلنگ زنی شد بالغ بر 5 میلیارد تومان بود ولی امروز با توجه به نوسانات قیمتی بازار به بالای 15 میلیارد رسیده بود.

سرمایه گذار استخر شنای شهدای خلیل آباد با تاکید بر اینکه در مراحلی پیشنهاد واگذاری استخر به سرمایه گذار بود ولی ما از این کار صرف نظر کردیم و امیدواریم بتوانیم آن را به پایان برسانیم، تصریح کرد: ان شاء الله خبرهای خوبی در راه خواهد بود و امیدواریم تا اوایل سال آینده ابنیه آن به اتمام برسد.

وی با اشاره به اینکه استخر شهدای خلیل آباد حدود 40 درصد از نظر کارشناسان بانک ملی پیشرفت فیزیکی داشته است، اذعان کرد: از حمایت های فرماندار، امام جمعه، نماینده مجلس، شهردار و افرادی که در این پروژه حمایت داشته تقدیر می کنم ولی همراهی در این پروژه ضعیف بود و در این دوسال ما فقط حرف شنیدیم و حمایت نشدیم و برای گرفتن این 2 میلیارد شخصاً با وزیر صحبت کردیم.

بهرامیان در پیشبرد کارهای اداری شهرداری خلیل آباد کمک های زیادی به ما داشت و همه جوره پشت ما بود، عنوان کرد: می توانستند وقت هایی هماهنگ کنند که بنده بتوانم با توجه به این نوسانات قیمتی با استاندار یا دیگر مقاماتی که به شهرستان وارد می شوند در خصوص وضعیت استخر صحبت کنیم.

 

ورزش و جوانان بنا به حمایت از بخش خصوصی دارد / 2 میلیارد تومان تسهیلات به استخر بخش خصوصی ارائه می شود

رضا شهنازی، رئیس اداره ورزش و جوانان خلیل آباد در این خصوص با بیان اینکه استخر بخش خصوصی در شهرستان در حال احداث است، خاطرنشان کرد: از محل اعتبارات وزارت نیز مبلغ 2 میلیارد تومان تسهیلات برای کمک به استخر بخش خصوصی در نظر گرفته شده که مراحل خود را سپری می کند.

وی با اشاره به استخر نیمه تمام بخش دولتی شهرستان، خاطرنشان کرد: تکمیل این طرح با توجه به احداث استخر توسط بخش خصوصی نه از نظر اقتصادی و نه از نظر حمایت از بخش خصوصی توجیه ندارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان خلیل آباد با تاکید بر اینکه بخش خصوصی هزینه هایی در خصوص احداث استخر داشته و هنوز تا تکمیل شدن آن باید هزینه های دیگری را متحمل شود و این اداره هم بنا را بر حمایت از بخش خصوصی گذاشته است،  تصریح کرد: استخر شهدای خلیل آباد نیز یکی از به روز ترین استخرهای منطقه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شهروندان خلیل آباد نیز برای استفاده از استخر به شهر های همجوار مراجعه می کنند، اذعان کرد: یکی از دغدغه های شهرستان تکمیل استخر شهدای خلیل آباد است تا شهروندان بخصوص بانوان به دلیل خطراتی جاده ای که در مسیر وجود دارد بتوانند به راحتی از این استخر استفاده کنند.

قصه كمبودهای شهرستان یكی دو تا نیست، و قطعاً این شهرستان نوجوانان و جوانان پر گلایه و پر بهانه ندارد ولی باید به حداقل نیازهای رفاهی و ورزشی آنها توجه و صدای آنها شنیده شود، داشتن یك استخر و اندكی تجهیزات ورزشی برای سپری كردن اوقات فراغت تا به دنبال آسیب های اجتماعی نروند، خواسته بسیار بزرگی برای كشور و استان بزرگ خراسان رضوی و حتی شهرستان نیست.

با این حال اگرچه مسوولان در همه بخش های برای رفع مشكلات جامعه تلاش می كنند اما تاكید می شود كه این تلاشها بیش از پیش برای هرچه زودتر رفع شدن معضلات فرارو بیشتر شود.

انتهای پیام/