احسان کریمی، معاون امور فنی و عمرانی فدماندار تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ از بازگشایی محور تربت حیدریه به مشهد از هر دو سمت خبر داد و افزود: این محور که بعلت بارش شدید برف از ساعت ۱۵ روز گذشته مسدود بود با تلاش راهداران بازگشایی شد.

وی با بیان ابنکه هم اکنون تردد خودروها در محور فرعی رباط سنگ به کدکن و نیشابور با کندی انجام می شود، افزود: راهداران از روز گذشته در تلاشند تا راههای اصلی بازگشایی شود، هر چند خیلی از راههای روستاهای بخش مرکزی، بابگ، کدکن و رباط سنگ مسدود است اما با تلاش بخشداران، دهیاران و شورا و همت اهالی روستاها مسیرها در حال بازگشایی است.

کریمی خاطر نشان کرد: شب گذشته یکهزار مسافر گرفتار برف و در راه مانده در شهرهای تربت حیدریه و رباط سنگ اسکان اضطراری یافته و پذیرایی شدند.

کریمی از رهاسازی ۱۲۰ خودرو گرفتار برف طی شب گذشته خبر داد و گفت: میانگین برف در شهرستان تربت حیدریه بین ۵۰ سانتیمتر و در برخی نقاط مرتفع و کوهستانی نیز به یک متر رسیده است.

معاون عمرانی فرماندار تربت حیدریه از شهروندان خواست تا با کمک پرسنل شهرداری معابر فرعی و کوچه ها را از برف پاک سازی کرده تا زودتر تردد روان در جریان باشد.

وی به قطعی انشعابات برق و آب در برخی نقاط اشاره کرد و افزود: در حال حاضر با تلاش نیروهای خدمات رسان انشعابات متصل و آن اندک باقیمانده تا ساعتی دیگر رفع خواهد شد.

انتهای پیام/