به گزارش صبح توس؛ عباس محمدیان، مسئول بسیج رسانه خراسان رضوی در صبح امروز در دیدار با مدیران، سردبیران و اصحاب رسانه خراسان رضوی به مناسبت سالروز تأسیس بسیج رسانه که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: سازمان بسیج رسانه در چنین روزی بنا بر ضرورت و تشخیص جامعه فعال رسانه‌ای تشکیل شد و جامعه اصحاب رسانه و فعال انقلابی از سراسر استان در این نشست حضور دارند و جایگاه خوبی در میان رسانه‌های کشور دارند.

وی افزود: در ماجرای شهادت حاج قاسم سلیمانی و تشییع پیکر شهید در مشهد جبهه رسانه‌ای در خراسان رضوی متحدتر از هر زمانی عمل کرد و اجازه ندادند در نبرد رسانه‌ای سنگر جبهه انقلاب دچار خدشه شود.

مسئول بسیج رسانه خراسان رضوی با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ شبکه فارسی زبان به امپراطوری رسانه‌ای دشمن و امریکا همراهی می‌کردند و جبهه رسانه‌ای کشور در خراسان رضوی منسجم عمل کردند اظهار کرد: در این انتقام سخت تاریخی که مورد توجه مردم قرار گرفت، رسانه‌های استان نیز از این امتحان سربلند بیرون آمد.

وی افزود: در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی در مشهد عکس‌های تراز اول جهانی تهیه شد و در رسانه‌های مختلف مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

محمدیان ضمن اشاره به اهمیت انسجام عمل در رسانه‌ها تصریح کرد: بسیج رسانه باید نخ تسبیح جبهه رسانه‌ای باشد و با تلاش شبانه‌روزی اصحاب رسانه ‌این امر محقق شد و جبهه واحد رسانه‌ای حول محور تفکر بسیج با تمام سلایق سیاسی اعم از اصلاح‌طلب، اصولگرا، معتدل و مستقل شکل گرفته است.

وی افزود: امروز با قدرت بزرگ‌ترین چبهه رسانه‌ای کشور در مشهد مقدس شکل گرفته است لذا اولین استانی هستیم که قرارگاه رسانه‌ای در آن راه‌اندازی شد و این قرارگاه رسانه‌ای اقدامات بسیار شایسته‌ای در زمینه‌های امنیتی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اجرا کرده است.

مسئول بسیج رسانه خراسان رضوی ادامه داد: در موضوع نابسامانی بنزین قرارگاه رسانه‌ای در ساعات ابتدایی تشکیل جلسه داد و نزدیک به سه هزار خبر در فضای رسانه‌ای استان و کشور منتشر و جریان رسانه‌ای هموار شد.

وی افزود: اولین استانی هستیم که بزرگ‌ترین جشنواره رسانه‌ای کشور را به نام ابوذر برگزار می‌کنیم و چهارمین دوره آن امسال برگزار شد؛ این جشنواره موضوع محور و بر اساس دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب تشکیل شورای سیاست‌گذاری داده است و نتایج آن ملموس است.

محمدیان با بیان اینکه جشنواره ابوذر سرآمدی برای هم‌افزایی همه جریان‌های فعال رسانه‌ای استان خراسان رضوی است خاطرنشان کرد: بسیج رسانه جایگاه نسبی در دیدگاه‌های مختلف پیدا کرده که با درایت و انسجام‌بخشی که شکل گرفته رفع موانع و مشکلات خبرنگاران رصد و پیگیری می‌کند.

وی افزود: با همکاری دستگاه‌های متولی استان در رفع مشکلات خبرنگاران به وحدت رویه برای حل مشکلات رسیده‌ایم  و تا پایان سال اولین صندوق رسانه‌ای کشور در مشهد راه‌اندازی می‌شود.

مسئول بسیج رسانه خراسان رضوی ضمن اعلام اینکه تا پایان سال مشکل تمام خبرنگاران بر اساس مقررات داخلی حل خواهد شد گفت: در حوزه بیمه خبرنگاران بر اساس شاخصه‌های اعلامی همه خبرنگاران استان بهره‌مند خواهند شد.

وی افزود: کارت تکریم اصحاب رسانه با همکاری سپاه، شهرداری و استانداری و فرهنگ و ارشاد امروز رونمایی خواهد شد تا خبرنگاران از خدمات ویژه این طرح بهره‌مند شوند.

محمدیان با اشاره به اینکه خبرنگاران صدای جامعه هستند و پیشرو قلمرو جنگ رسانه‌ای هستند اظهار کرد: تا پایان سال شورای حل اختلاف اصحاب رسانه در استان خراسان رضوی تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه خبرنگاران از مسئولان همه‌جا جلوتر بوده‌اند افزود: اولین استانی هستیم که دبیرخانه دائمی بیانیه گام دوم انقلاب شکل گرفته چراکه باید رصد و تحلیل جریان رسانه‌ای تبدیل به گفتمان عملی شود و ماهانه رسانه‌ای را به عنوان برتر اعلام خواهد شد تا این بیانیه گام دوم در حد شعار باقی نماند.

انتهای پیام/