سرهنگ حسین میش مس فرمانده پلیس راه تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ با بیان اینکه هم اکنون بارش شدید برف در این محور بخصوص گردنه ها ادامه دارد، اظهار کرد: جاده تربت حیدریه از پلیس راه این شهرستان مقابل کارخانه کاشی و همچنین از سمت مشهد از محدوده راهدارخانه رباط سنگ بسته شده است.

وی تصریح کرد: رانندگان وسایل خود را به زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی مجهز و از سفر های غیر ضروری جدا پرهیز کنند.

اسکان اضطراری مسافران گرفتار در برف در محور تربت حیدریه به مشهد مهیاست

احسان کریمی، معاون عمرانی فرماندار تربت حیدریه در خصوص انسداد محور تربت حیدریه به مشهد گفت: اگر امکان بازگشایی محور به گونه ای فراهم شود که خودرو های دارای زنجیر چرخ اجازه تردد داشته باشند بهتر است، لذا به پلیس راه اعلام کردیم تا جایی که امکان دارد جاده بسته نشود و تنها از تردد خودرو های سنگین و بدون زنجیر چرخ حتما خودداری شود.

وی بیان کرد: معضل اصلی ما گردنه های سبز و خماری است که با توجه به شیب جاده هر خودرویی به خصوص خودروهای سنگین با کوچکترین ترمز امکان تصادف زنجیره ای و یا قیچی شدن در داخل جاده را فراهم می کند.

کریمی خاطر نشان کرد: از روز گذشته آماده باش ۱۰۰ درصدی به دستگاههای اجرایی و بخشداران، شهرداران و راهداران اعلام شده و هم اکنون مساجد و حسینیه ها در جلگه رخ آماده اسکان مسافران گرفتار در برف و در راه ماندگانی است که از سمت مشهد به تربت حیدریه در حرکت هستند.

معاون فنی و عمرانی فرماندار تربت حیدریه گفت: همچنین برای مسافرانی که از سمت شهرهای جنوبی به سمت مشهد حرکت می کنند و احتمالا پشت پلیس راه مانده اند جهت اسکان، آستان مقدس احمدالرضا علیه السلام، بقعه متبرکه بی بی حسنیه و پایانه مسافربری اماده می باشد.

کریمی همچنین اعلام کرد: شهرداری شن نمک ها و ماشین الات خود را اماده کرده و برای بازگشایی معابر از اواخر امشب و ابتدای صبح در آمادگی کامل بسر می برد.

انتهای پیام/