به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی دستجردی، امام جمعه قوچان ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه قوچان ضمن تسلیت ایام فاطمیه،  شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، جانبختگان حادثه کرمان و سقوط هواپیما گفت: حاج قاسم سلیمانی، مجاهدی خستگی ناپذیر و مبارز بود که خط مشی ولایت را به خوبی ترسیم کرد و در شرایط فعلی چرایی ترور این شخصیت بین المللی مقاومت بسیار ضرری و مهم است.

وی ادامه داد: در جریان یک سال و نیم اخیر، استکبار با تلاش شبانه روزی، تحریم های سخت، تحریک کشورهای همسایه و ایجاد اغتشاش در سال 96 و 98 درصدد افزایش نارضایتی و سرنگونی حکومت بود.

وی با بیان اینکه ایرانیان مقاوم از اینکه برخی مسئولین به معیشت مردم کم توجه هستند ناراحت هستند و آمریکا با سواستفاده از این شرایط به دنبال این بود که با ترور سردار سلیمانی کار ایران اسلامی و محور مقاومت را تمام کند، افزود: ترور سردار سلیمانی توسط ترامپ و با مشارکت اسرائیل انجام شد.

خطیب نماز جمعه قوچان با بیان اینکه قطره قطره خون شهید سلیمانی دامن ترامپ و اسذائیل را خواهد گرفت، خاطر نشان کرد: افرادی که به ترامپ و اسرائیل مشاوره می دهند احمقی بیش نیستند.

حجت الاسلام دستجردی با اشاره به اینکه حملات موشکی جمهوری اسلامی ایران به پایگاه نظامی آمریکا، حق ما بود و به عنوان یک سیلی مقدمه خروج آمریکا از منطقه بود، نیز بیان داشت: در حالی که در جریان این حمله موشکی حداقل 250 نفر از نظامیان آمریکایی کشته و 222 فروند هواپیما  و جنگنده آمریکایی از بین رفته است و از سویی به هیچ یک از عراقی ها آسیبی وارد نشد، رسانه های مزدور با دروغ پردازی به دنبال آن هستند که وانمود کنند هیچگونه اتفاقی رخ نداده و خسارتی نیز به این پایگاه نظامی وارد نشده است.

وی با بیان اینکه برخی از مسئولین از اقدامات انقلابی هراس دارند، تصریح کرد: خون شهید سلیمانی، زنده بودن انقلاب را به رخ همگان کشاند و حماسه حضور مردم در جریان تشییع و تدفین حاج قاسم سلیمانی، دنیا را مبهوت کرد.

خطیب نماز جمعه قوچان با بیان اینکه علیرغم اینکه بارها و بارها به ضرورت تشکیل مجلس انقلابی تاکید کرده ام گویا متاسفانه برخی خود را به آن در زده اند و یا از آن سوی بام افتاده اند، یادآور شد:  برخی به سخنرانی بنده در مراسم گرامیداشت سردار سلیمانی در مسجد جامع انتقاد کرده اند که چرا امام جمعه در این مراسم سیاسی سخنرانی کرده است اما باید بگویم که شهادت سردار سلیمانی سیاسی نیست اما اعمال و سخن آن سیاسی بود و الان باید از همه مسئولین و همه افراد بخواهیم انقلابی عمل کنند و جای هیچگونه تعارفی نیز وجود ندارد.

حجت الاسلام دستجردی با بیان اینکه مردم انقلابی و پیرو ولایت، قدرت خود را به رخ همگان کشاندند، گفت: پیش از این تذکر داده ام و باز هم بیان میکنم که از مدیرانی که از اموال دولتی و بیت المال برای فعالیت های سیاسی و انتخاباتی سواستفاده می کنند، گله دارم و قطعا باید با این مسئولین و مدیران برخورد شود و بنده از این مساله نمی گذرم و هر هفته اعلام می کنم که باید مجلسی انقلابی داشته باشیم.

وی با تشریح شاخص های انقلابی بودن گفت: یکی از شاخصه های انقلابی بودن، مردمی بودن است، مردمی بودن به این معناست که نماینده انقلابی، مردم را با وعده اغفال نمی کند.

وی با بیان اینکه نماینده انقلابی برای رای آوری به دنبال ایجاد ترس در میان مردم نیست، بیان داشت: برخی می ترسند و می گویند که اگر از یک فرد انقلابی حمایت بکنیم  و رای نیاورد ممکن به من آسیب برسد، اما باید بدانیم که چنین افرادی که با ایجاد ترس به دنبال رای آوری هستند، هیچ غلطی نمی توانند بکنند و از سویی اگر قرار به ترسیدن باشد که جبهه مقاومت ایجاد نمی شد و ما وظیفه داریم که از فردی انقلابی دفاع کنیم و انشالله با تلاش و همت مردم فردی انقلابی رای خواهد آورد و اگر هم رای نیاورد جای ترس ندارد

امام جمعه قوچان با بیان اینکه نماینده انقلابی باید ناظر بر دولت باشد و به معیشت مردم توجه کنند، تصریح کرد: چطور می شود که برای موضوعی خاص، یک  نماینده پنجاه بار به وزیر مراجعه می کند اما برای معیشت مردمی هیچگونه اقدامی نمی کند و باید این را در نظر داشته باشیم که برای نماینده غیرانقلابی صرفا دکان و دستگاه مهم است.

وی با بیان اینکه مجلس انقلابی نیازمند نماینده شجاع است، خاطر نشان کرد: ما با مذاکره با غرب به هیچ جایی نخواهیم رسید و برای رشد و توسعه می بایست مقاومت کنیم و برای مقاومت نیز نیازمند نماینده انقلابی هستیم.

وی با بیان اینه کسی که به هر عملی دست می زند تا وارد مجلس شود، انقلابی نیست، گفت: باید انسانی انقلابی را انتخاب کنیم تا باعث افتخار قوچان در مجلس شورای اسلامی شود و در این مسیر نباید به حرف ها توجه کرد بلکه باید اعمال آنها مورد توجه قرار بگیرد و امیدواریم مردم همانگونه که انقلابی بودن خود را به رخ دنیا کشیدند،  انشالله با حضور پررنگ در انتخابات اسفندماه و انتخاب نماینده ای انقلابی این حماسه را دوباره تکرار کنند.

انتهای پیام/