به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه‌های نماز جمعه 20 آذر ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد:

وی در ادامه با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به برشمردن ویژگی‌های آن بانوی گران‌قدر اسلام پرداخت و عنوان کرد: فاطمه زهرا (س) جداکننده بین حق و باطل، منافق از مؤمن و همه‌کاره محشر است؛ ایشان نه فقط قبل از تمام انبیا و اولیا وارد بهشت می‌شوند، بلکه که تمام شیعیان و محبینشان را هم شفاعت می‌کنند؛ در این میان جریان اهمیت فاطمیه از محرم خیلی بیشتر است چراکه فاطمه ریشه و اساس است.

حجت‌الاسلام ایروانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قم تبیین کرد: اگرچه از دست دادن چنین سرداری مصیبت بسیار بزرگی بود اما یکی از مهم‌ترین برکات شهادت ایشان، قیامتی بود که در تشییع‌جنازه شهدای مقاومت در عراق و ایران اتفاق افتاد و فتنه و توطئه دشمن را در ایجاد اختلاف بین دو ملت خنثی کرد.

امام جمعه درگز گفت: شهید سلیمانی هیچ‌گاه در مسائل ملی، وارد جریانات و تقسیم بندی‌های حزبی و جناحی نمی‌شد؛ او یک فرد انقلابی که خدمات او در نجات کشورهای منطقه همچون عراق، سوریه، لبنان و نوار غزه بر هیچ‌کسی پوشیده نبود.

وی افزود: مردم و مسئولین ما همراه با رهبری عزیز در پی انتقام از خون این شهید والامقام هستند، اما ضربه چند روز گذشته بر پیکره استکبار جهانی تنها یک سیلی ساده بود و در برابر انتقام اصلی بسیار ناچیز است؛ این انتقام تا بیرون نرفتن آمریکا از منطقه، همچنان پابرجاست.

حجت‌الاسلام ایروانی تصریح کرد: آمریکا با انکار و دروغ‌گویی و عملیات رسانه‌ای می‌خواهد وانمود کند که هیچ اتفاقی نیفتاده اما حجم مجروحان انتقالی به تل‌آویو و اردن توسط بالگردهای آلمانی و جلوگیری از ورود خبرنگاران به محدوده‌ای که مورد اصابت موشک قرار گرفته گویای همه چیز است.

امام جمعه درگز در پایان با اشاره به وظایف مردم و مسئولین در قبال خون شهدا خاطرنشان کرد: جامعه‌ای شکست‌ناپذیر است که دو عنصر رهبری شجاع و انسان‌های فداکار در آن وجود داشته باشند؛ برای شهادت سردار سلیمانی تنها عزاداری کافی نیست، ما باید رهروی راه شهیدان انقلاب باشیم؛ اصلاً رمز اقتدار نظام و ذلت و ترس استکبار جهانی مرهون همین فداکاری‌ها و دلاور مردی‌های جوانان پاک کشور ما است.

 انتهای پیام/