به گزارش صبح توس؛سردار یعقوبعلی نظری، فرمانده سپاه امام رضا(ع) شامگاه پنجشنبه در اولین یادواره لاله های سرخ زهرایی در مسجد امام حسین(ع) قوچان گفت: براساس اعتقادات دینی و مذهبی ما، شهادت ارزش و جایگاه بسیار زیادی دارد، زیرا این نوع مرگ، انتخابی است و نه اتفاقی و در نتیجه آن شهید به قرب الهی می رسد.

وی با بیان اینکه ارزش و ثمرات شهادت منحصر به شخص شهید نمی شود و به تمام افراد و محیطی که شهید در آن رشد کرده نیز مربوط می شود، ادامه داد: شهید شان شفاعتی دارد و زمانی که خون شهید ریخته می شود منجر به ایجاد قدرت، حرکت، رشد و سازندگی در جامعه می شود.

وی با بیان اینکه خون شهید ماندگار است، افزود: در طول چند روز اخیر شاهد جایگاه و قدرت خون شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بودیم که چگونه دشمنان را مرعوب ساخت و این در حالیست که آمریکا با ترور شهید سلیمانی به دنبال تضعیف جبهه مقاومت بود اما طی روزهای اخیر مشاهده کردیم که جبهه مقاومت نه تنها تضعیف نشد بلکه قدرتمندتر هم شد.

سردار نظری با بیان اینکه انسجامی که در محور مقاومت به برکت خون شهیذ سلیمانی ایجاد شد، هیچگاه در طول سال های اخیر دیده نشده بود، یادآور شد: آمریکا با ترور سردار سلیمانی به دنبال به رخ کشاندن قدرت نظامی خود بود و سپس هم اعلام کرد که درصورت انتقام جویی جمهوری اسلامی ایران، 52 نقطه فرهنگی ایران را مورد هدف قرار خواهد داد اما به لطف خدا قبل از به خاک سپردن شهید سلیمانی، انتقام گرفته شد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه شناخت ابوموسی های اشعری زمان یک ضرورت است، تصریح کرد: برخی مدعی هستند که دوران موشک به سر آمده است و اگر مذاکره نکنیم جنگ خواهد شد؛ حال می بایست مراقب اینگونه افراد باشیم.

وی تصریح کرد: به برکت خون شهدا، افرادی که میل داشتند به سمت غرب حرکت کنند و سیاست های مخملی خود را پیاده کنند، افشا شدند؛ زیرا زمانی که باطل خود را در لباس حق ظاهر شود، خون شهید می تواند ان را رسوا کند.

وی با بیان اینکه در نتیجه خون شهید می توان خائن را از خادم شناخت، یادآور شد: شهید حججی که جوانی گمنام و ناشناخته بود، به دلیل توانمندی و استعداد بی نظیرش، منجر به انسجامی کم نظیر در کشور شد.

سردار سلیمانی با بیان اینکه نبودن حاج قاسم سلیمانی و تمام شهدا برای ما یک خسارت بزرگی است اما برکت خون شهدا بسیار بالاتراست، تاکید کرد: آمریکا برای به رخ کشاندن قدرت پوشالی خود، حاج قاسم سلیمانی را ترور کرد اما نتیجه آن برعکس شد و پیروزی های بسیار زیادی در سایه شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد شد.

وی با بیان اینکه استقبال شهروندان مشهدی از پیکرپاک شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش بی نظیر و در حدود دو میلیون نفر تخمین زده شد، بیان داشت: آمریکا به دنبال ترساندن مسئولین ما بودند، هرچند که برخی مسئولین در کشور ما ذاتا ترسو هستند اما آمریکا به دنبال ترساندن این مسئولین نبود بلکه به دنبال ترساندن مسئولینی بود که در برابر آنها ایستاده بودند و این نقشه آنان نیز نقش بر آب شد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران، برپایه اصول اسلامی و قدرت مردمی بنا شده است و اگر خلل و مشکلی وجود دارد ناشی از سومدیریت برخی مسئولین در کشور است، گفت: برخی افرادی که زمینه یاوه گویی ترامپ را فراهم کرده اند در ریختن خون شهید سلیمانی شریک هستند.

سردار نظری با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی در دوران دفاع مقدس ساخته شد، افزود: این شهید چه در دوران جنگ و چه در گرفتاری های جنوب شرق کشور بسیار خوش درخشید و در جریان این اتفاقات، حاج قاسم از شخصیتی ملی به شخصیتی جهانی تبدیل شد.

وی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مسیر پیشرفت قرار دارد و ملت بزرگ ایران بداند که آمریکا هیچ غلطی نمی کند، گفت:  علیرغم تمام پیرشفت ها، همچنان در میدان اقتصادی نیاز به تلاش های بسیار بیشتری داریم و دلمان خون است از دست مسئولین و مدیرانی که به ظرفیت های داخلی و قدرت مردم در اقتصاد اعتقادی ندارد اما به برکت خون این شهدا انشالله مشکلات معیشتی و اقتصادی در آینده ای نزدیک حل خواهد شد.

انتهای پیام/