به گزارش صبح توس؛ ایرج ناصری مقدم، مدیرکل تعاون روستایی خراسان رضوی ظهر امروز در دیدار با فرماندار خلیل‌آباد اظهار داشت: اتحادیه تعاونی روستایی و مجموعه شرکت‌ها می‌توانند عرصه محصولات و تولیدات روستایی را داشته باشند و به‌عنوان یک بازار روستایی فعالیت کند تا مردم بتوانند مایحتاج خود را تأمین کنند.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: اتحادیه شهرستان خلیل‌آباد به‌راحتی می‌تواند از طریق اتحادیه مازندران پرتقال و کیوی و از طریق اتحادیه استان، خرما را از بوشهر و خوزستان، برنج را از مازندران و گیلان و... را با پایین‌ترین قیمت را تأمین کند.

مدیرکل تعاون روستایی خراسان رضوی بابیان اینکه تعاون روستایی در سطح ملی یکی از معاونت‌های وزارت جهاد کشاورزی است  و جزو یک بدنه محسوب می‌شود، تصریح کرد: بدنه یکی از بال‌هایی است که باید حرکت کند تا کشاورز راحت باشد.

وی با تأکید بر اینکه خرید زعفران یک نوع خرید توافقی بود و در خرید توافقی یک تاریخ شروع و یک تاریخ پایان دارد و تا به امروز از محل منابع بانکی سازمان کار انجام شد، اذعان کرد: شورای تنظیم بازار کشور و کمیته راهبردی زعفران استان تکلیف کردند که تا ساعت ۲٫۵ روز ۳۰ آذر زعفران خریداری شود و روز ۳۰ آذر سامانه بسته شد.

ناصری مقدم با اشاره به اینکه آزمایش‌های مربوط به زعفران انجام‌شده و آزمایش مجدد فعلاً ممنوع است مگر اینکه دستور ملی صادر شود و ما مجاز به انجام آزمایش مجدد نیستیم، عنوان کرد: جهت رفاه حال شهروندان خلیل‌آبادی در سال‌های آینده نیز مرکز خرید به شهرستان اختصاص خواهد یافت .

وی بابیان اینکه ضرورت تشکیل یک تعاونی روستایی زنان قوی در خلیل‌آباد که بتواند تولیدات روستایی و صنایع‌دستی را منسجم کند احساس می‌شود، تشریح کرد: سازمان تعاون باید وارد زنجیره‌های تولید شود و صنایع‌دستی و تولیدی کوچک یکی از بحث‌های زنجیره تولیدی کوچک است.

مدیرکل تعاون روستایی خراسان رضوی با تأکید بر اینکه اگر بر روی صادرات محصولات در واحدهای کوچک اقدام نکنیم مطمئناً توفیقی نخواهیم داشت، عنوان کرد: سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی این آمادگی را دارد که محصولات این واحدهای کوچک را با برند اختصاصی این سازمان در فروشگاه‌های استانی و کشوری توزیع کند.

انتهای پیام/