به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید محمدکاظم طباطبایی، امام جمعه کاشمر ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان، اظهار داشت: شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی یک جنایت از سوی دولت جنایتکار و تروریسم بود که به وقوع پیوست و قلب امت اسلامی و جبهه مقاومت را جریحه دار کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بعد از شکست های پی در پی نظامی و سیاسی آمریکا و اسرائیل در منطقه و از بین بردن داعش و گروهک های تکفیری و مزدور دست آموز استکبار و پیروزی جبهه مقاومت در مبارزات میدانی با آمریکا که شهید سلیمانی نقش به سزایی در این موفقیت های جبهه مقاومت و شکست های جبهه باطل داشته است موجب عصبانیت و دست پاچه شدن آمریکا شد و از هر روشی برای برون رفت از این شکست استفاده کرد.

خطیب جمعه کاشمر ایجاد آشوب در عراق، لبنان، ایران و...، طراحی ترور رهبران جبهه مقاومت، اختلاف بین عراق و ایران و... را از جمله نقشه های دشمن برای انتقام گیری آمریکا از جبهه مقاومت دانست، تصریح کرد: آمریکا قرارگاه حشد الشعبی را بمباران کرد و عده بسیاری را در این قرارگاه به شهادت رساند.

وی با بیان اینکه مردم شکست ناپذیر هستند و مردم عراق به دنبال با خاک یکسان کردن سفارت آمریکا بودند، اذعان کرد: آمریکا این حمله به سفارتخانه خود در عراق را از چشم ایران می دانست و متاسفانه سردار سلیمانی را ترور کرد.

طباطبایی با تاکید بر اینکه تمام عمر مبارزاتی سردار سلیمانی در مبارزه با استکبار و نابودی اسرائیل سپری کرد که در رأس آنها آمریکا و اسرائیل هستند، عنوان کرد: با توجه به نقشی که شهید سلیمانی در مبارزه با استکبار، گروهک ها و دشمنان اسلام داشتند کینه بزرگی از این سردار شجاع در دل داشتند.

وی با اشاره به اینکه با این جنایت هولناکی که دولت تروریست و انسان کش آمریکا انجام داد، تیر خلاصی را به حضور خود در عراق و منطقه و نابودی اسرائیل شلیک کرده است، تشریح کرد: با این جنایت صف آرایی جبهه مقاومت در هر کجایی از دنیا به خصوص در جاهایی که منافع آمریکا وجود دارد تشکیل می شود و خواب را از چشمنان مزدوران آمریکا گرفته خواهد شد.

امام جمعه کاشمر با بیان اینکه خاتمه دادن به حضور نیروهای آمریکا در عراق و سوریه و آزادسازی قدس شریف بزرگترین انتقام خواهد بود، تاکید کرد: شهادت آرزوی شهید سلیمانی بود و حیف بود که فردی که تمام عمر خود را در راه مجاهدت سپری کرده است به غیر شهادت از دنیا برود.

انتهای پیام/