حجت‌الاسلام سید جعفر هاشمی، رئیس عقیدتی سیاسی سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون اولویت‌ها و چالش‌های مدیریتی گام دوم انقلاب اظهار کرد: گام دوم انقلاب با ظرفیت عظیمی که توسط رهبر معظم انقلاب ایجاد شده و با نکات حساسی که در آن برشمرده شده بسیار دارای اهمیت است.

وی با بیان اینکه قطعاً بسترسازی تحقق گام دوم، در گام اول صورت گرفته است افزود: بستر لازم در گام اول انقلاب ایجاد شده و در همین راستا چالش‌ها و موانعی را در چهل سال اول انقلاب پشت سر گذاشتیم.

جوانان در گام دوم انقلاب عامل پیشرفت کشور خواهند بود

رئیس عقیدتی سیاسی سازمان انرژی اتمی گفت: در گام دوم جوان‌هایی که وارد صحنه خواهند شد می‌توانند بهتر این اهداف را برآورده کنند و با بسترهایی که توسط جوانان برای پیشرفت کشور ایجاد خواهد شد ایران اسلامی موفق‌تر از گذشته و با سرعت بیشتر رشد می‌کند.

وی افزود: البته هیچ راهی بدون چالش و موانع در مسیر انقلاب اسلامی وجود ندارد اما بصیرت و اشرافی که در اثر پیمودن چهل سال با نوسانات مختلف انقلاب ایجاد شده و همچنین آشنایی مردم و جوانان سبب می‌شود که بتوانیم مشکلات و چالش‌ها را شناسایی و برطرف کنیم.

با سوء مدریت داخلی برخی روندهای پیشرفت ایستا شده‌اند

حجت‌الاسلام هاشمی تصریح کرد: طبیعی است که به دلیل مسائل مختلف از جمله تحریم خارجی و همچنین سوء مدیریت‌های داخلی برخی روندهای پیشرفت ایستا شده و با آن سرعت قبل پیشرفت کشور محقق نشده است اما حتماً این موانع قابل رفع شدن است.

وی با اشاره به اینکه دشمن بسیار آشکار در میدان مقابله آمده و مردم می‌دانند باید به قوای داخلی تکیه کنند افزود: رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در مورد نگاه به داخل کشور و اینکه نگاه به بیرون از مرزها نباید دید کاربردی داشته باشد بلکه باید نگاه ابزاری باشد بر این موضوع تأکید دارد که از امکانات دنیا باید برای پیشبرد اهداف کشور استفاده کنیم.

رئیس عقیدتی سیاسی سازمان انرژی اتمی ادامه داد: دشمن در مخالفت با رشد و تعالی کشور کاملاً مواضع خصمانه خودش را بیان کرده و عملاً اثبات کرده و مردم نیز این موضوع را درک کردند اما افق بسیار روشنی را در مسیر گام دوم انقلاب شاهد خواهیم بود.

ایجاد بسترهای تحقق اهداف گام دوم بر دوش توان اجرایی کشور است

وی ضمن تأکید بر اهمیت ارتقای بصیرت، آگاهی مردم و اطاعات از ولی فقیه افزود: مردم به این نقطه رسیده‌اند که مدیریت رهبر معظم انقلاب بوده که توانسته دشمن را تا امروز زمین‌گیر کند لذا با این نگاه امیدواریم گام دوم انقلاب را پیش ببریم؛ البته گامی که قرار است اجرا شود بیشتر بر دوش دولت و توان اجرایی کشور است و بسترهای تحقق اهداف را دولت می‌تواند فراهم کند.

مجریان کشور نگاه به توان داخلی داشته باشند

حجت‌الاسلام هاشمی خاطرنشان کرد: اینکه گفته می‌شود نگاه به داخل کشور و توان داخلی بازگردد و اصلاح شود، منظور و مخاطب این حرف نگاه مجریان کشور است، چراکه برخی تصور می‌کنند مشکلات موجود و آینده، از جانب دیگران در کشور حل خواهد شد.

وی افزود: کسانی که به برخی کشورها برای حل مشکل دل بسته بودند، به این نتیجه رسیدند که دشمنان هر آنچه توانستند و قدرت داشتند برای جمهوری اسلامی و در سطح منطقه مشکل ایجاد کردند؛ هر نقطه که شاهد هستیم مشکلات و درگیری‌هایی علی‌الخصوص در کشورهای اسلامی وجود دارد از جانب دشمنان مشترک در منطقه مانند آمریکا است.

ابزار و قدرت قانونی برای تحقق گام دوم انقلاب، در اختیار دولتمردان است

رئیس عقیدتی سیاسی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه نگاه دولت‌مردان به اجرای بیانیه گام دوم دارای اهمیت است گفت: هر آنچه از قدرت و ابزار قانونی مطرح بوده در اختیار دولتمردان است که البته باید در کنار آن اراده‌ای هم باشد.

وی افزود: اکثریت مسئولان کشور اراده حل مشکل دارند اما این که از چه مسیری مشکلات کشور مرتفع شود مهم است؛ رئیس جمهور در سخنرانی خود گفت که «دیگر کلاه سرمان نمی‌رود» و این خودش اذعان به رفتن مسیر اشتباه در گذشته است.

حجت‌الاسلام هاشمی ادامه داد: همه اقدامات گذشته دشمن موجب بالا رفتن بصیرت مردم شده است و دشمن بهتر شناخته شده است و امروز نیز کسانی که دل بسته غربی‌ها هستند هم به این نتیجه رسیدند که مشکلی توسط بیگانگان حل نخواهد شد.

حضور جوانان در جمع نمایندگان مجلس امیدبخش خواهد بود

وی افزود: با برگزاری انتخابات پرشور و باانگیزه توسط مردم قطعاً می‌توانیم شاهد تغییر رویکرد مثبت مسئولان باشیم و حضور جوانان پرشور و باانگیزه در جمع نمایندگان مجلس امیدبخش خواهد بود لذا باید تلاش کنیم حضور اکثریت مردم در انتخابات و پای صندوق‌های رأی به عنوان موضوع اساسی محقق شود.

رئیس عقیدتی سیاسی سازمان انرژی اتمی بیان کرد دشمن تلاش خودش را خواهد کرد مردم را مأیوس کند تا مشارکت مردمی در انتخابات کاهش داشته باشد و اقتدار کشور را زیر سؤال ببرد چراکه پشتوانه اصلی کشور، مردم هستند لذا مسئولان و رسانه‌هایی که در پی آرمان‌های انقلاب هستند، این‌گونه دشمنی‌ها را برای مردم شفاف کنند.

وی افزود: حضور مردم پای صندوق‌های رأی سرنوشت‌ساز است و با حضور و آگاه‌سازی جامعه رأی مردم در سرنوشت کشور تأثیر دارد.

حجت‌الاسلام هاشمی تصریح کرد: اگر مجلس کارآمدی انتخاب شود قطعاً کشور نیز پیشرفت می‌کند و اگر مجلسی روی کار بیاید که نتواند پاسخگوی مطالبات مردم باشد، به وظایف نظارتی را بر اجرای انجام ندهد و وظایف خود را از دیگران مطالبه کند کشور رشد نخواهد داشت.

انتهای پیام/