به گزارش صبح توس؛ یکی از بهترین کشور ها برای تور اروپا کشور روسیه است. مردم این کشور از نژاد اسلاو شرقی هستند. روسیه پهناور ترین کشور جهان است و جاذبه های گردشگری فراوانی دارد. جاذبه های گردشگری روسیه عبارت اند از حلقه طلایی، آگوراسکای، کاخ کرملین، کلیسای جامع کازان، موزه ملی هرمیتاژ، کلیسای منجی رستاخیز، باغ وحش مسکو و بسیاری از مناطق دیگر.

یکی از کشور هایی که شما می توانید در تور اروپا به ان سفر کنید، کشور زیبای روسیه است. مردم روس از نژاد اسلاو شرقی هستند که عمدتا در کشور روسیه و کشور های همسایه زندگی می کنند. روسیه پهناور ترین کشور جهان در شمال اوراسیا واقع شده است. مردمان این کشور بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند. در ادامه متن به معرفی جاذبه های گردشگری روسیه می پردازیم. با ما همراه باشید.

جاذبه های گردشگری روسیه

- شهر یکاترینبورگ

این شهر صنعتی در تور لحظه آخری سفر باتو، در کوه های اورال واقع شده است. یکی از علت های مشهور بودن این شهر این است که آخرین تزار روسیه به همراه خانواده اش دز این شهر زندگی می کردند. علاوه بر این، یکاترینبورگ دارای مناطق زیادی برای بازدید و گردشگری است. این شهر دارای موزه های فراوانی است که در یکی از این موزه ها از قدیمی ترین مجسمه چوبی جهان نگهداری می شود.

- حلقه طلایی

روسیه شامل چند شهر قدیمی است که این شهر ها به همراه یکدیگر ظاهری زیبا و جذاب به روسیه بخشیده اند. به مجموعه این شهر های قدیمی همان حلقه طلایی می گویند. اطراف این شهر شامل کلبه های زیبا و عجیب، باغ های گیلاس، گنبد های پیازی شکل و کلیسا و صومعه های زیبا است. حلقه طلایی قدیمی ترین منطقه روسیه می باشد و به همین علت امروزه گردشگران زیادی از این منطقه زیبا و دلربا، بازدید می کنند.

- آبشار اگوراسکای

در نزدیکی شهر سوچی و در سرزمین کراسنودار، یکی از معروف ترین جاذبه های طبیعی این کشور واقع شده که آبشار اگوراسکای نام دارد، این آبشار بلندترین آبشار در آن نواحی است، البته ارتفاع زیادی ندارد، اگر می خواهید با تمام وجودتان صدای طبیعت را بشنوید و خودتان را از هیاهوی دنیای بیرون رها کنید و به دست طبیعت بسپارید حتما به این مکان بی بدیل و زیبا بروید و دمی را در آنجا با خود خلوت کنید و از صدای پرندگان و شر شر آبشار لذت ببرید.

- کاخ کرملین

کاخ کرملین قلعه تاریخی است که در مرکز شهر مسکو واقع شده است. موقعیت جغرافیایی این کاخ به گونه ای است که از جنوب به رودخانه مسکوا و از شرق به میدان سرخ و از غرب به باغ الکساندر برخورد می کند. کاخ کرملین متشکل شده از ۴ قصر و ۴ کلیسا به همراه برج های کاخ. جالب است بدانید که این کاخ محل اقامت رئیس جمهور کشور روسیه نیز می باشد. علاوه بر کاخ، شما می توانید از اطراف کاخ که مکان های دیدنی فراوانی دارد دیدن کنید.

- موزه ملی هرمیتاژ

موزه هرمیتاژ درون قصر زمستانی سنت پترزبورگ قرار دارد. به جرأت می توان گفت که این قصر زمستانی باشکوه ترین قصر روسیه می باشد. از آن جالب تر این است که موزه هرمیتاژ با بیش از سه میلیون آثار هنری دوران مختلف، جزء غنی ترین و کامل ترین موزه های جهان است. شما می توانید در آن واحد هم از باشکوه ترین قصر روسیه و هم از کامل ترین موزه جهان بازدید کنید.

- کلیسای جامع کازان

کلیسای کازان یک ساختمان با معماری کلاسیسیم است که مردم معتقد هستند این ساختمان شاهکار معماری کلاسیسیم روسیه است. کلیسای کازان یا کلیسای لیدی کازان بزرگترین عبادتگاه مردم روسیه می باشد. این کلیسا محل دفن فیلد مارشال کوتوزوف می باشد.

- صومعه نوود ویچی

معماری این صومعه به سبک باروک است که در قرن 16 و 17 میلادی در مسکوی روسیه بنا شد. نوودویچی ارتباط تزدیکی با کاخ کرملین دارد و به طور مستقیم با فرهنگ و مذهب و سیاست روسیه ارتباط دارد. نکته جالب توجه این است که تنها زنان خانواده تزار و اشراف می توانستند از این صومعه استفاده کنند. نوودویچی در سال 1926 تعطیل و تبدیل به یکی از موزه های روسیه شد. این صومعه به قدری زیبا است که هر بیننده ای را مجذوب خود می کنند. اگر قصد سفر به مسکو را د ارید به شما پیشنهاد می کنم حتما از این صومعه زیبا و با شکوه دیدن کنید.

- کلیسای منجی رستاخیز

کلیسای رستاخیز (که به منجی رستاخیز هم معروف است) یکی از زیباترین و پر بازدیدترین کلیسا های روسیه است که در شهر سن پترزبورگ روسیه قرار دارد. کلیسای منجی رستاخیز در مکانی واقع شده است که امپراتور الکساندر دوم در سال 1881 در یک بمب گذاری تروریستی به قتل رسید. این کلیسا یک شاهکار معماری روسی است و به معنای واقعی کلمه، ارزش دیدن دارد.

- باغ وحش مسکو

یکی از قدیمی ترین و باستانی ترین باغ وحش های اروپا همین باغ وحش است. این باغ وحش در سال 1864 افتتاح شد و نکنه جالب این است که در طول این سالها (هنگام جنگ و انقلاب روسیه) همواره باز بوده و فعالیت می کرد و هیچگونه آسیبی ندید. امروزه این باغ وحش در مرکز شهر پهناور مسکو قرار دارد. در نزدیکی ورودی دوم باغ وحش، آسمان نمای مسکو قرار دارد. امروزه از آسمان نمای مسکو به عنوان یک مجموعه چند کاربردی استفاده می شودکه منابع علمی و آموزشی را باهم ترکیب کرده اند. موزه لاناریوم، موزه اورانیا یا اورانوس، سالن ستاره بزرگ و پارک آسمان یک مرکز تفریح و سرگرمی برای خانواده ها است.