به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسمپور، فرماندار خلیل آباد در مراسم نواختن زنگ یاری گران زندگی که در دبیرستان شهید اشرفی اصفهانی خلیل آباد برگزار شد، اظهار داشت: طرح یاری گران زندگی یکی از موفق ترین طرح هایی است که در آموزش و پرورش انجام می شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این طرح می‌تواند دانش‌آموز را در برابر آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه مواد مخدر مصون‌سازی کند و دانش‌آموز یاد می‌گیرد که در مدرسه و جامعه باقی همسالان خود را حفاظت و صیانت کند.

فرماندار خلیل‌آباد بابیان اینکه مواد مخدر اگر به کانون خانواده برسد نگرانی‌هایی را برای دانش‌آموز ایجاد می‌کند، تصریح کرد: اگر دانش‌آموز گرفتار این آسیب اجتماعی شود قطعاً خانواده و اجتماع را دچار دغدغه می‌کند که باید برای پیشگیری آن اقدام می‌کردند.

قاسم پور با تأکید بر اینکه فضای مجازی و حقیقی و دنیایی که در آن قرار داریم هر حوزه و هر رخنه و نفوذی را برای آسیب اجتماعی می‌پذیرد، اذعان کرد: ما باید هوشمندانه نسبت به این موضوع ورود و اقدام لازم را انجام دهیم و اجازه سرایت آسیب اجتماعی را به خود و دیگران ندهیم.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش و گروه‌های همسو با آموزش‌وپرورش وظایفی در طرح یاری گران زندگی دارند، عنوان کرد: همه باید برای غنا بخشی حوزه فکری، اندیشه‌ای و ایجاد دانش و تولید آگاهی برای دانش‌آموزانی که در معرض این خطر هستند دست‌به‌دست هم بدهند.

فرماندار خلیل‌آباد بابیان اینکه همه دستگاه‌ها باید آموزش‌وپرورش را کمک کنند، تشریح کرد: امروز کارکرد آموزش‌وپرورش تنها در نظام تعلیم و تربیت و بخش آموزشی صرف خلاصه نمی‌شود.

وی در پایان بیان کرد: هر جامعه‌ای که می‌خواهد موفق باشد باید کار خود را از مجموعه آموزش‌وپرورش شروع کند و بهترین نقطه شروع ارتقاء فرهنگ در همین حوزه‌ها است.

انتهای پیام/