به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی در خطبه‌های نماز جمعه 29 آذر ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوای خدا را پیشه کنید که همانا آن بهترین توشه آخرت است.

وی در ادامه به برشمردن ویژگی‌های انسان عاقل پرداخت و عنوان کرد: در روایات اهل بیت علیهم السلام انسان عاقل دارای ویژگیهایی است که از جمله آن‌ها می‌توان به حفظ آرامش و واکنش نشان ندادن در هنگام عصبانیت، دور کردن شر دشمنان با نرمی و بدون مجادله، مدارا کردن و گذشت نسبت به دوستان، شناخت نقاط ضعف و قوت خود و صبر و بردباری در برخورد با انسان جاهل اشاره کرد.

امام‌جمعه درگز گفت: دشمن از شکست‌هایی که در برابر جبهه مقاومت در سوریه و عراق خورده بسیار عصبانی است لذا یکی از توطئه‌هایی که در عراق و لبنان پیگیری می‌کرد و متأسفانه به نتیجه رسید بحث بی دولت سازی با استفاده از ایجاد نارضایتی و کشاندن مردم و آشوبگران به کف خیابان بود.

حجت‌الاسلام ایروانی تصریح کرد: ایجاد اغتشاش و آشوب در این دو کشور منجر به استعفای دولت آن‌ها شد؛ وقتی کشوری بی دولت شد امنیت خود را که مهم‌ترین مسئله است از دست می‌دهد و دچار بی‌ثباتی و بحران می‌شود، لذا به فرمایش حضرت علی (ع) حاکم ظالم بهتر از نداشتن حاکم است.

وی تأکید کرد: در ایران اسلامی هم دشمن تلاش داشت با استفاده از ضعف مدیران و اجرای نادرست سهمیه‌بندی بنزین، از اعتراض به‌حق مردم سوءاستفاده کرده و شرایطی مشابه عراق و لبنان را رقم زند که منجر به استعفای رئیس‌جمهور شود اما رهبر حکیم انقلاب با حمایت خود از تصمیم سران قوا نقشه دشمن را خنثی فرمودند.

امام‌جمعه درگز تبیین کرد: دولت با تمام ضعف‌ها و البته نقاط قوتی که دارد منتخب مردم است و اکثریت مردم به آن رأی داده‌اند؛ مطابق فرمایش رهبری، هر کس خواهان استعفای دولت است بداند در زمین دشمن بازی کرده است؛ علاج کار هم مسئولیت‌پذیری است نه کنار کشیدن و شانه خالی کردن از بار مسئولیت.

حجت‌الاسلام ایروانی با اشاره به فعالیت‌های عمرانی انجام شده در شهرستان درگز گفت: خوشبختانه آغاز به کار تونل، آسفالت جاده‌های روستایی، گازرسانی به روستاها و تکمیل سد ابیورد و انتقال آب به درگز ازجمله کارهای خوبی است که در حال انجام شدن است اما این حد کافی نیست و مسئولان باید تلاش کنند خدمات آن‌ها درخور شأن مردم باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر اعتبارات بنیاد برکت هم در دو حوزه فردی و شرکتی در حال پیگیری است؛ در حال حاضر از 47 درخواست مطرح‌شده از سوی شرکت‌ها 5 مورد آن در حال انجام است و الباقی باید به فکر رفع نواقص و مشکلات خود باشند؛ در حوزه فردی هم 400 نفر معرفی شده‌اند که 130 نفر از آن‌ها برای اشتغال‌زایی مجموعاً بیش از 5 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام/