به گزارش صبح توس؛طی روزهای گذشته، موضوع کیک های آلوده به قرص در برخی نقاط کشور مشاهده شده است و طی روزهای اخیر نیز شایعاتی مبنی بر وجود کیک های آلوده در شهرستان قوچان مطرح شده که خبرنگار ما صحت و سقم این ماجرا را از فرماندار شهرستان پرس و جو کرده است.

هادی رجائی نیا، فرماندار قوچان در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تایید مشاهده یک مورد کیک آلوده به قرص در این شهرستان گفت: روز گذشته خبری مبنی بر وجود قرص در داخل کیک هایی در یکی از مدارس قوچان اعلام شد که بلافاصله کمیته اضطراری تشکیل و موضوع مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه وجود قرص در داخل کیک قبل از مصرف مشاهده شده و هیچگونه مسمومیتی نیز رخ نداده است، ادامه داد: در بررسی های اولیه مشخص شد که این دانش آموز کیک آلوده را از بوفه مدرسه تهیه نکرده و در مسیر مراجعه به مدرسه از فروشگاهی خریداری کرده است.

وی با بیان اینکه بازرسی های لازم از فروشگاه مورد نظر انجام شده و همچنین بازرسی از سایر فروشگاه ها نیز در حال انجام است، افزود: در سطح شهرستان قوچان فقط همین یک مورد مشاهده است اما بررسی های لازم توسط ادارات ذیربط در حال انجام است.

رئیس شورای اداری شهرستان قوچان با بیان اینکه واحدهای توزیع و پخش مربوط به این نوع کیک ها شناسایی شده است و تحقیقات در حال انجام است، تصریج کرد: تمام اقدامات لازم انجام و یا در در حال انجام است و جای نگرانی برای شهروندان وجود ندارد.

فرماندار قوچان در پایان در پاسخ به این سوال که ماهیت قرص موجود در میان کیک مسموم چه بوده است، گفت: نمونه برداری لازم از سوی شبکه بهداشت و درمان انجام و آزمایش های لازم از سوی این مرکز در حال انجام است.

انتهای پیام/