سید امیر حسینی، رئیس اداره توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس گفت: عملیات عمرانی 3 پایگاه اورژانس 115 با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال و زیربنای 520 مترمربع از محل اعتبارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استانداری خراسان رضوی و همچنین با مشارکت خیرین سلامت اجرا می شود.

وی تصریح کرد: این پروژه ها شامل پایگاه های شادمهر و ازغند در شهرستان مه ولات و همچنین  قلعه آقا حسن در شهرستان زاوه می باشد و پایگاه شماره 2 شهری تربت حیدریه نیز درحال حاضر با 65 درصد پیشرفت فیزیکی درحال اجراست.

حسینی اظهار کرد: در حال حاضر در جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، 15 پایگاه اورژانس 115 شهری و جاده ای همراه با 30 دستگاه آمبولانس و یک ستگاه اتوبوس آمبولانس ارائه خدمات می دهند.

گفتنی است که در شهر تربت حیدریه چهار پایگاه اورژانس شهری به شهروندان نیز خدمات امدادی ارائه می دهد.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه ۳۶۰ هزار نفر را در سه شهرستان مه‌ولات، زاوه و تربت‌حیدریه زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دارد.

همچنین 190 تخت بیمارستانی در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت بیمارستانی در مه‌ولات دایر است.

در شهرستان تربت حیدریه دو بیمارستان تامین اجتماعی و نهم دی در مجموع 400 تخت بیمارستانی دارد که با راه اندازی بیمارستان آموزشی درمانی امام حسین علیه السلام تا پایان خرداد سال آینده 272 تخت بیمارستانی به این شهرستان افزوده می شود.

انتهای پیام/