سید امیر مرتضوی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار صبح توس، اظهار داشت: یکی از سیاست های راهبردی در قوه قضائیه و دادگستری خراسان رضوی توجه و اهتمام ویژه به حمایت قضایی از سرمایه گذاری مشروع است.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت های ما در دستگاه قضایی، پیگیری اجرایی دستورالعمل سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری است، خاطرنشان کرد: پیرامون این موضوع چند کار را در دستور کار قرار داده شده که انجام بازدید میدانی از واحدهای تولیدی و صنعتی از جمله آنها است که توسط همکاران قضایی و متصدیان امور دفتری در کمیسیون به صورت مستمر انجام می شود.

معاون دادگستری خراسان رضوی در ادامه تصریح کرد: برگزاری جلسات با فعالان حوزه صنعت، تولید و کارآفرینی به صورت مستمر انجام می شود آسیب شناسی لازم در حوزه های مختلف بانکی، تامین اجتماعی، مالیات، شرکت های خدماتی و... صورت می گیرد و تلاش می شود که در استان این موارد با کمک استانداری و دستگاه ها و سازمان های مرتبط برطرف شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه آمار خوبی در دادگستری استان مبنی بر جلوگیری از تعطیلی 180 واحد وجود دارد که باعث شده که بسیاری از کارگران بیکار نشوند و این از جرایم و ناهنجاری های اجتماعی در شرایط و اوضاع اقتصادی فعلی جلوگیری می کند، اذعان کرد: تلاش ما این است که تا می توانیم پرونده قضایی در حوزه صنعت و کارآفرینی تشکیل نشود و بتوانیم با برگزاری جلسات موضوع را مدیریت شود و اگر ناچار باشیم سیاست ها، دستورالعمل ها، آیین نامه ها و بخش نامه ها را در دستور کار قرار دهیم.

مرتضوی با اشاره به اینکه دو کمیسیون صیانت از قوانین و مقررات و پیشگیری از بحران واحدهای تولیدی نیز در کنار کمیسیون حمایت قضایی از سرمایه گذاران راه اندازی شده است، عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم رسالت اصلی خود که حمایت از سربازان اقتصادی و حمایت از سرمایه گذاری مشروع را به طور مستمر و منظم انجام بدهیم تا به نتایج مطلوب برسیم.

وی با تاکید بر اینکه آسیب شناسی کلی توأم با راهکار و مصادیق مطرح شده توسط واحدهای تولیدی از جمله موضوعاتی است که در شهرک های صنعتی پیگیری می شود، تشریح کرد: برخی از این مشکلات توسط ستاد تسهیل با کمک فرماندار و برخی دیگر توسط کمیسیون حل اختلاف توسط ریاست دادگستری و دادستان پیگیری می شود و اگر در شهرستان قابل حل نباشد نشست کمیسیون در استان برگزار می شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی در پایان با بیان اینکه با همکاری مثلث اقتصادی و تمامی دستگاه ها شرایط نسبت به گذشته بهتر شده و امیدواریم بهتر شود تا شرایط خوبی برای تولید کنندگان فراهم کنیم، خاطرنشان کرد: کارآفرینان و فعالان صنعتی توجه ویژه داشته باشند و تسهیلاتی که در اختیار آنها قرار می گیرد اهتمام ویژه ای نسبت به بازگشت تسهیلات داشته باشند و در مسیر خود مصرف شود.

انتهای پیام/