به گزارش صبح توس؛ سردار یعقوبعلی نظری، فرمانده سپاه امام رضا(ع) صبح امروز در چهارمین مجمع تخصصی بهداشت و درمان سپاه که در هتل گلشن رضوی برگزار شد، ضمن اشاره به نگاه کلان در سپاه امام رضا(ع) به موضوع بهداشت و درمان گفت: آمادگی رزم در حوزه بهداشت و درمان مولفه اساسی و محور اول است.

وی افزود: این مولفه را به صورت مستمر در نظر داریم و در رزمایش‌ها نیز عملکرد خود را باید مورد ارزیابی قرار دهیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با اشاره به اینکه چهل ناحیه بسیج و لشکر پنج نصر را در خراسان رضوی داریم، اظهار کرد: موضوع بهداشت و درمان باید به صورت مستمر و موثر اجرا شود و تمامی پاسداران باید در بخش‌های مختلف آموزش‌های لازم را فرا بگیرند.

سردار نظری تصریح کرد: محور دوم ما خدمت بهداشت و درمان به خانواده است، اگر بخواهیم آمادگی خود را در مأموریت‌های سپاه به خوبی انجام دهیم، باید به این محور مهم توجه کنیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه کسب سرمایه اجتماعی محور سوم ما است، ابزار کرد: در این محور وظیفه ما خدمت به عموم جامعه است، قریب به سه سال و ۶ماه است که مأموریت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را در حاشیه مشهد و خراسان رضوی داریم.

وی افزود: محورهای ذکر شده نگاه فرماندهی به حوزه بهداشت است، خوشبختانه در این سه محور فعال هستیم.

سردار نظری با اشاره به اینکه در قضایای اخیر سوال این بود که چرا مشهد کمتر درگیر اغتشاشات شد، متذکر شد: واقعیت این است که با استفاده از سرمایه اجتماعی توانستیم اغتشاشات را مدیریت کنیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) تصریح کرد: اعتقاد داریم با سرمایه اجتماعی که در طول زمان به دست می‌آید، می‌توانیم در تمامی صحنه‌ها فضاها را مدیریت کنیم.

وی‌ با بیان اینکه اگر خدمت مستمر در حوزه بهداشت و درمان به عموم مردم صورت بگیرد، تولید سرمایه اجتماعی اتفاق می‌افتد و می‌توانیم توطئه‌های دشمنان را از زاویه مردم خنثی کنیم اضافه کرد: اگر جامعه‌ای دارای سرمایه اجتماعی نباشد و یا تدبیر و استفاده از آن را بلد نباشند در کوچک‌ترین میدان در مقابل دشمن شکست می‌خورند.

سردار نظری با تأکید بر این مطلب که اساس نظام مقدس جمهوری اسلامی تکیه بر مردم است، متذکر شد: جوهره نظام جمهوری اسلامی معنویت و حضور مردم است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) ادامه داد: تلاش داریم تا سرمایه اجتماعی موجود را افزایش دهیم زیرا بعد از توکل و توسل از خداوند و امام رضا(ع)، سرمایه اجتماعی می‌تواند پاسخگوی مشکلات باشد.

وی با اشاره به اینکه بستر بهداشت و درمان زمینه خوبی برای افزایش سرمایه‌های اجتماعی است، بیان کرد: اگر سرمایه‌های اجتماعی را از دست بدهیم، نمی‌توانیم صحنه‌ای را مرتبط با نظام اسلامی مدیریت کنیم.

سردار نظری با تاکید بر این مطلب که پایه قدرت در نظام مقدس اسلامی مردم هستند، خاطرنشان کرد: متأسفانه بدنه مردم تحت تاثیر عملیات روانی استکبار بوده و به همین علت معترض هستند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) یادآور شد: اگر در بحث بهداشت و درمان به خوبی مدیریت و ساماندهی انجام شود، در صحنه‌های مختلف نظام اسلامی بیمه می‌شود و تاثیر عملیات روانی دشمن کاهش پیدا می‌کند.

وی افزود: در شرایط حساسی هستیم اما خوشبختانه از لحاظ فکری و ماهیتی قدرت و توان نظام مقدس جمهوری اسلامی در جایگاه بالایی است.

انتهای‌پیام/