به گزارش صبح توس؛ بیستمین نمایشگاه گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری استان با حضور مسئولان استانی و شهری در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مشهد آغاز به کار کرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان‌ رضوی در جریان بازدید از این نمایشگاه گفت: تلاش شده نمایشگاه با محوریت پژوهش اثربخش، فناوری ارزش آفرین و رونق تولید برگزار شود.
کوکب موسوی ادامه داد: این نمایشگاه در فضایی به وسعت 12000 مترمربع با 6252 غرفه در سالن های مفاخر و فردوسی برگزار شده است و دانشگاه ها و موسسات علمی 46 درصد، شرکت های خصوصی 20 درصد و از تعداد غرفه های نمایشگاه و بخش دولتی نیز 34 درصد از تعداد غرفه های نمایشگاه را به خود اختصاص داده اند.
وی تاکید کرد: با وجود 32 درصد مشارکت بیشتر به نسبت نمایشگاه سال قبل، سعی شده هزینه ها کمتر و یا در حد سال قبل حفظ شود.
دبیر ستاد بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری استان افزود: با عنایت به تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای تولید علم به ثروت، ارتقای رتبه ایران به لحاظ دانش و فناوری و حمایت از پژوهشگران و پژوهش های کاربردی در اولویت قرار دارد.
موسوی گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب صراحتا اشاره فرموده اند که دانش، آشکارترین وسیله عزت و قدرت است؛ در منویات ایشان تاکید شده که در سال های اخیر رستاخیز علمی در کشور شروع شده است و باید تداوم یابد.
این نمایشگاه در روزهای 21 الی 23 آذر ماه از ساعت 10 الی 19 میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

انتهای پیام/