به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه این هفته سبزوار با اشاره به اینکه هیئت های نظرات و اجرایی در امر انتخابات که وظیفه احراز صلاحیت های نامزدهای احتمالی را برعهده دارند باید بسیار با حساسیت بر این موضوع ورود کنند اظهارداشت: این افراد نباید اجازه دهند که افرادی که التزامی به نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه ندارند و تنها در زبان این موضوع را بیان می کنند وارد عرصه انتخاب مردم شوند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی افراد دارای سابقه فساد اقصادی نیزقصد حضور در انتخابات به عنوان کاندیدا را دارند تاکید کرد: این وظیفه شورای نگهبان و هیئت های نظارت و اجرایی است که از ورود این افراد  جلوگیری کند.

مقیسه با اشاره به اینکه  افرادی که ارتباط ویژه با سران فتنه دارند و به واسطه آنها در رای گیری های و تصویب لوایح گوش به فرمان بوده و با پیام آنها در مجلس اقدام به رای دادن می کنند نیز باید به صورت جدی در خصوص تایید صلاحیت آنها تجدید نظر شود.

امام جمعه سبزوار با اشاره به اینکه متاسفانه برخی از نمایندگان حال حاضر در مجلس شورای اسلامی مصالح خودشان را بر مصالح نظام ترجیح میدهند تصریح کرد: برخی از این نمایندگان وکیل الدوله هستند و بر هر خلافی سرپوش گذاشته و و نظارت دقیقی بر رفتار دولت ندارند.

وی بر واگذاری کارخانه ها و خصوصی سازی ها اشاره کرد و افزود: متاسفانه برخی با رانت از بانک ها وام های کلان گرفته و صاحب کارخانه های بزرگ می شوند و پس از آن نیز پول وام را پس نمی دهند و نمایندگانی که باید در این موضوعات ورود کنند نیز ساکت هستند و دم برنمی آوردند.

مقیسه ادامه داد: این اقدامات زحمت قوه قضائیه را در پیگیری و بازگرداندن بیت المال بیشتر میکند.

امام جمعه سبزوار همچنین بر موضوع انتخاب اصلح به مردم توصیه های داشت و افزود: کسانی که سعی می کنند با دادن وعده های توخالی و برخی با توزیع شام و ناهار انتخاباتی رای مردم را بخرند هیچگونه صلاحیتی برای وکالت مردم در مجلس ندارند.

امام جمعه سبزوار در ادامه خطبه های به موضوع وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و افزود: این دو نهاد می توانند مانند دو بالی که کشور را به اوج برسانند عمل کرده و مایه پیشرفت کشور باشند.

وی با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب و اهدافی که مقام معظم رهبری برآن تاکید کردند جوانان مورد خطاب هستند ادامه داد: این دو نهاد دارای نیروهای جوان فراوانی هستند که در کنار یکدیگر می توانندبه تحقق این بیانه کمک کنند.

مقیسه جدایی حوزه و دانشگاه را هدف دشمن دانست و افزود: از ابتدا دشمنان تلاش های فراوانی را برای تفرقه بین حوزه و دانشگاه ها انجام داده اند.

انتهای پیام/