به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمود رضایی، امام جمعه کوهسرخ ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به روز وحدت و حوزه اظهار داشت: دانشگاه در نگاه حضرت امام این است که باید انسان تربیت و به بیرون صادر کند.

وی با بیان اینکه خطر دانشگاه از بمب خوشه ای بالاتر است و چنانچه که خطر حوزه های علمیه از خطر دانشگاه هم بیشتر است اگر مسیر تقوا و وجدان خدامحوری نباشد، خاطرنشان کرد: در دانشگاه و حوزه باید تذهیب کنند و متعهد باشند و تربیت این نسل یعنی آینده مملکت را درست کردند.

خطیب جمعه کوهسرخ با تاکید بر اینکه حوزه و دانشگاه با هم هستند و باید با هم باشند، تصریح کرد: مهم این است که افرادی که از دانشگاه بیرون می آید بداند که با بودجه این مملکت قد کشیده و تحصیل کرده است و باید به مردم و مملکت خود خدمت کند.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: اگر ارتباط بین حوزه و دانشگاه حفظ و بیشتر شود هم دین و دنیا جامعه آباد خواهد شد و این خروجی نهاد جویای دانش در کشور یعنی حوزه و دانشگاه است.

رضایی با اشاره به بحث اینستکس، عنوان کرد: با خروج آمریکا از برجام، باقی کشورهای اروپایی دست و پا می زدند که در نبود رئیس خود کاری را انجام بدهند و یک ابزاری بیشتر با محوریت فرانسه تحت عنوان ابزار پشتیبانی مبادلات مالی ایجاد کردند.

وی با بیان اینکه آنها به دنبال این هستند که ایران را امیدوار کنند تا از برجام خارج نشود، تشریح کرد: اروپا به دنبال تغییر دادن محاسبات مردم و مسئولان هستند و در یک برهه ای برخی از مسئولان ما دچار چالش شدند و تحلیل درستی نداشتند.

امام جمعه کوهسرخ با تاکید بر اینکه دیپلماسی ما باید در بحث اینستکس هوشیار باشند، بیان کرد: ما گام های بعدی را باید با قدرت برداریم و مشت محکمی بر دهان آمریکا و نوچه های او بزنیم.

انتهای پیام/