به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام احدی، امام جمعه موقت کاشمر ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی که یک پدیده جدیدی است تلفیق جمهوریت و اسلامیت است.

وی با بیان اینکه مبنای حکومت دین و حضور مردم سرنوشت ساز باشد و مخفف آن در کلمه جمهوری اسلامی است، خاطرنشان کرد: هر چه حضور مردم بیشتر و با شکوه تر باشد مسئولان نظام با اقتدار بیشتری می توانند در دنیا از آرمان های این انقلاب دفاع کنند.

خطیب جمعه کاشمر با تاکید بر اینکه وحدت به معنای حضور گسترده مردم در سایه ارزش ها و بر محور ولایت بسیار تعین کنند است، تصریح کرد: دشمنان این روزها سعی می کنند این وحدت را خدشه دار کنند و هر چه درصد رضایت مردم از حاکمیت افزایش پیدا کند نشانه قدرت و اقتدار نظام است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه این حقیقت تلخ را باید گفت که مردم ناراضی هستند و سختی می کشند، اذعان کرد: افرادی می توانند این سختی را متوجه شوند که در بیمارستان ها مریض داشته باشند و دچار مشکلات مادی و فرزندان دم بخت و کمبود امکانات باشند.

احدی با بیان اینکه شأن این مردم بسیار بالاتر از این است که بخواهند با این چالش ها روبرو شوند، عنوان کرد: قدر این ملت در صحنه را بیشتر از این ها باید بدانیم و زمانی که صحبت از دشمن می شود همین مردم متحد و یکپارچه ایستاده اند و حضور این مردم را در برابر دشمن دیده ایم.

وی با تاکید بر اینکه دشمن سعی می کند با فریب کار خود را انجام دهد، تشریح کرد: ابزار مبادلات تجاری کلید واژه جدید دشمن است و به دنبال این هستند که پول نفت ما را به وسیله یک کشور اروپایی با دارو و تجهیزات پزشکی بدهند.

امام جمعه موقت کاشمر با اشاره به اینکه چند اشکال عمده متخصصان بر این طرح گرفته اند، بیان کرد: سهامداران اصلی این شرکت سه کشور هستند و اجازه دارند این بحث را هر زمان که خواستند یکطرفه فسخ کنند و با این طرح وابستگی ما به خارج همچنان برقرار خواهد بود.

وی همچنین در ادامه تاکید کرد: بر پایه وحدت مردم، استقامت و تکیه بر توانایی جوانان و ملت شریف باید از این پیچ های خطرناک بگذریم و اگر دست به دست هم بدهیم و در سایه ولایت از این مرحله عبور خواهیم کرد.

انتهای پیام/