به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه نیشابور در مصلای این شهر گفت: خدمت نباید برای جمع کردن مال و هوادار باشد. بالاترین معروف تشکیل حکومت اسلامی که شما ملت بزرگ در طول ۴۰ سال این کار بزرگ را انجام دادید.
وی تصریح کرد: اساس این حکومت مردم و جمهوری هستند، آنچه از فکر و رای این مردم تراوش می کند باعث رشد اسلام خواهد شد.
امام جمعه نیشابور تاکید کرد: قبل از انقلاب جامعه متوسط و طبقه پایین کاره ای نبودند و در اداره کشور نقشی نداشتند و عده اشرافی با هماهنگی سفارت خانه آمریکا و انگلیس کشور را اداره می کردند.
یعقوبی خاطر نشان کرد: امروز یک رای پایین جامعه در سرنوشت کشور اثر می گذارد. مردم بی تفاوت نباشند همین رای یک نفر در سرنوشت کشور اثر می گذارد.
وی گفت: مردم تماشاچی نباشند تا دیگران که شاید اهداف بیگانگان را دنبال می کنند انتخاب کنند.
امام جمعه نیشابور با اشاره به برخی صحبت ها در مورد عدم حضور در انتخابات ضمن بیان ضرورت شرکت در تعیین آینده، تاکید کرد: حتی بین بد و بدتر باید بد را انتخاب کرد نباید بی تفاوت بود. 
یعقوبی ادامه داد آن روزی که کشور مشکل جنگ داشت همین مردم مشکل را حل کردند امروز هم همینطور است. نباید نماینده های ابوموسی اشعری وار انتخاب کرد که در کف مجلس سرگردانند و گرفتار لابی ها هستند.
امام جمعه نیشابور اظهار داشت: دشمن از افراد باکفایت و قدرتمند در مجلس و دولت و هرجا که باشند می ترسد. افرادی که در نقاب نفاق به میدان می آیند را باید درست بشناسیم.
وی با اشاره به مشکلات فرهنگی در دانشگاه ها خاطر نشان کرد: خطر دانشگاه سکولار از خطر بمب خوشه ای بالاتر است، حوزه و دانشگاه باید باهم باشند، تحصیل و تهذیب باید باهم باشد.
یعقوبی با مخاطب قرار دادن مدعیان حقوق بشر گفت: امروز شیخ زکزاکی تحت شدیدترین شکنجه ها است و من نمی دانم آنهایی که فریاد حقوق بشر سر می‌دهند کجا هستند.
انتهای پیام/